iki
Pirkiniai

Kaip sutaupyti perkant maistą ir būtiniausias buities prekes?

iki

Jokia paslaptis, kad maisto ir buities prekių kainos per keletą pastarųjų metų gerokai šoktelėjo į viršų bei sudaro nemažą dalį visų išlaidų. Tad nieko nuostabaus, kad kartais net baisu eiti į parduotuvę, nes po šio vizito piniginė palengvėja.  Visgi, jei pirksite protingai, sutaupyti tikrai pavyks. Štai keletas naudingų patarimų, kurie pravers visiems taupantiems.

Sekite nuolaidas bei akcijas

Kiekvieną savaitę prekybos centrai skelbia akcijas įvairioms prekėms.  Apie jas pirkėjai gali sužinoti internete arba pačioje parduotuvėje, pavyzdžiui, IKI akcijos ir nuolaidos visada publikuojamos specialiame prekybos centro leidinyje, kurį galima nemokamai pasiimti tiesiog prie parduotuvės durų. Tiesa, prieš keliaujant į parduotuvę, vertėtų pasidaryti reikalingų prekių sąrašą ir griežtai jo laikytis.  Priešingu atveju, galite prisipirkti daiktų ir produktų, kurių jums visai nereikia. Taigi, gerai išanalizuokite akcijų leidinuką ir tik tada keliaukite į parduotuvę.

Pirkite protingai

IKI akcijos ir nuolaidos išties padės sutaupyti, tačiau prekes derėtų rinktis išmintingai. Tarkim, jei labai patraukli akcija taikoma pieno produktams, pirkite jų tiek, kiek spėtumėte sunaudoti iki vartojimo datos pabaigos. Juk išmesdami surūgusius jogurtus ar varškę į šiukšlių dėžę, išmetate ir savo pinigus. O štai visai kita situacija su ilgai negendančiais produktais, tokiais kaip kava, konservai, aliejus, kruopos ir pan. Jų galite drąsiai „užsipirkti“ ir kurį laiką nesukti galvos, kad neturėsite kavos pusryčiams ar makaronų Bolonijos padažui.

Ribokite apsilankymus parduotuvėje

Jei į parduotuvę einate kiekvieną kartą po darbo, greičiausiai išleidžiate gerokai daugiau pinigų, nei išleistumėte apsipirkinėdami tik kartą per savaitę. Taip jau yra, kai akys nori, o rankos pačios tiesiasi. Tad taupantiems šio įpročio geriau atsisakyti, nes jokios IKI akcijos ir nuolaidos nepadės sutaupyti. Tiesa, norint per vieną kartą įsigyti visus produktus, kurių jums prireiks kitai savaitei, reiktų gerai apgalvoti ateinančių septynių dienų valgiaraštį, kad nusipirktumėte visko, ko reikia, ir nereiktų bėgti į parduotuvę. Taigi, taupymas – tai planavimas, todėl viską reikia gerai pagalvoti. Raskakcija.lt puslapis jums turėtų padėti dar labiau, nes ten surenkamos visos akcijos ir akcijiniai leidiniai.