Pirkiniai,  Verslas

Kasos aparatai ir bazinės jų funkcijos

Ne paslaptis, kad kiekvienas verslas, kurio viena iš privalomųjų vykdyti operacijų yra grynųjų pinigų apskaita, turi turėti kasos aparatą. Jeigu planuojate įsigyti šį įrenginį ir niekada anksčiau neteko juo naudotis, Jums bus įdomu sužinoti pagrindines jo funkcijas ir kaip kasos aparatai veikia – EMPIRIJA.LT maloniai šia informacija su Jumis pasidalins.

Visų pirma, kasos aparatai yra prijungiami prie tinklo ir po šio proceso Jums yra parodoma konkrečios dienos data. Gali atrodyti, jog tai nėra labai reikšminga, tačiau neapsigaukite ir būtinai patikrinkite, ar rodoma data yra teisinga. Taip išvengsite nesusipratimų vėliau. Norint įjungti „dabartinį“ kasos aparato darbo rėžimą, rodoma data turėtų viršyti ankstesnę „Z“ ataskaitą. Tokio tipo ataskaita yra pildoma darbo dienos pabaigoje. „X“ (darbo pradžios) ataskaita yra pašalinama. Turint omenyje, kad skirtingų kasos aparatų ataskaitos šalinimas yra ne vienodas, rekomenduojame paprašyti pardavėjo, kad jis parodytų, kaip tai daroma konkrečiame Jūsų išsirinktame kasos aparate. Apskritai vertėtų pasikonsultuoti pas pardavėją, kaip tinkamai naudoti kasos aparatą. Ne tik įgausite vertingų žinių, sutaupysite brangaus laiko, tačiau įsitikinsite, kad perkate kokybišką prekę. Kasos aparate pasirodžius nulių simboliams yra žymima pagrindinio kasos aparato darbo pradžią. Asmuo, dirbantis su kasos aparatu, įveda sumas, apibendrina ir atspausdina patikrinimus. Atliekant įvairius pakeitimus, kasos vidiniame registratoriuje įrašytas pinigų sumas reikėtų suderinti su grynaisiais, kasoje esančiais pinigais. Kai darbo pamaina baigiasi, „X“ ataskaita, atlikta darbo pradžioje, yra pašalinama, sutikrinamos pinigų sumos, įsitikinama, kad viskas atitinka ir pašalinama „Z“ ataskaita, atlikta darbo pabaigoje. Gauta informacija yra kopijuojama į fiskalinę atmintį. Tai atmintis, kurioje duomenys yra apsaugoti nuo bet kokios korekcijos (pakeitimo, panaikinimo), be to, reikia iš naujo nustatyti skaitiklį, fiksuojantį dienos pajamas.

Tai yra visiškai bazinės kasos aparatų funkcijos, tačiau daugumą modernių kasos aparatų turi aibę papildomų funkcijų. Jei numatote verslo pobūdžio plėtimą, pasidomėkite visais rinkoje esančiais kasos aparatais – tokiu būdu apsaugosite verslą nuo būtinybės keisti įsigytus kasos aparatus ir sutaupysite laiko.