Kelionės

Keliaujame į Bergeną

Norvegijoje teko būti ne vienam lietuviui. Ką ten, ne vienam – tūkstančiams ir net šimtams tūkstančių lietuvių teko lankytis Norvegijoje! Juk kiek ten emigrantų, sezoninių darbininkų, taip pat besimokančių studentų iš Lietuvos. Galiausiai, galbūt teko lankyti draugus šioje nuostabaus grožio šalyje.

        Bergenas lankytinos vietosDažnai tie, kas apie Norvegiją daug nežino, gali pasakyti, jog šalies sostinė yra Oslas. Gudresni dar prisimena, jog yra tokie miestai kaip Bergenas ir Stavangeris. Tačiau šįkart tik apie Bergeną – kuo jis įdomus, kokios lankytinos vietos Bergene traukia turistus ir ką ten verta pamatyti?

        Bergenas yra įsikūręs ant jūros kranto, šalies pietvakariuose, ne taip ir toli ir nuo Oslo. Na, bent jau Norvegijos masteliais. Juk ši šalis, jei ir nėra labai didelė, tai jos ilgis išties įspūdingas.

        Į Bergeną dažnai siūloma keliauti iš Oslo traukiniu. Toks traukinys važiuoja gana ilgai, tačiau maršrutas yra toks vaizdingas, jog vien dėl to ir renkamasi keliauti būtent traukiniu. Juk apie Norvegijos grožį visiems teko girdėti – kalnai, fiordai, kriokliai, upės, salos… Kone visa tai galima pamatyti keliaujant iš Oslo Bergeną.

        Bergenas lankytinomis vietomis gali pasigirti ne ką mažiau nei kiti miestai Europoje. Štai, žinoma, jog Bergenas lankytinos vietos yra populiarios ir visuomet aplankos daugybės turistų. Mieste esama kelių muziejų, įskaitant ir naftos muziejų. Verta pavaikščioti pėsčiomis po patį Bergeną, aplankyti visas lankytinas vietas. Tačiau daugelis atvykstančių renkasi pamatyti gamtą.

        Nes juk kaip keliauti į Norvegiją ir nepasigrožėti gamta?! Bergeno pašonėje jau prasideda tikri kalnai, kur galima pasivaikščioti dieną ar daugiau. Nuo jų atsivers vaizdai į jūrą ir tolimesnius kalnus. Todėl daugelis pamiršta Bergene lankytinas vietas, esančias pačiame mieste ir renkasi keliauti tiesiai į kalnus, kur jau ieško įspūdingų vaizdų.

        Keliaujant į Bergeną, būtina žinoti, jog orai čia gali pasikeisti staiga. Tad jei lyja, nenusiminkite – tiesiog luktelkite ir nemaža tikimybė, kad greitu metu nušvis saulė. Ir atvirkščiai. Nors jei prognozė gąsdina, tuo jums belieka pats Bergenas lankytinos vietos. Juk vaikštant po miestą, visuomet galima pasislėpti nuo lietaus kokioje kavinėje ar muziejuje.

        Nepamirškite, jog keliaujant į Bergeną ir norint pamatyti visas lankytinas vietas, būtina pasiimti gerų drabužių, kurie apsaugos nuo lietaus ir vėjo. Tačiau nepersistenkite, juk visuomet galima sulaukti ir saulės.