Paskolos gavimas
Finansai

Kokios yra jūsų galimybės gauti paskolą?

Keliate sau klausimą, ar lengva gauti paskolą? Norėtumėte pasinaudoti kreditorių siūlomomis paslaugomis? Tokiu atveju turėtumėte pagalvoti apie savo asmeninę finansinę situaciją. Jūsų mokumas privalo būti įvertintas teigiamai, jei jūs norite sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Jau seniai šioje rinkoje į paskolų išdavimą nėra žvelgiama pro pirštus. Kiekvienas kreditorius visuomet laikosi labai griežtų standartų ir keliamų reikalavimų. Vartotojų mokumo vertinimo įstatyme yra labai aiškiai nurodyta, kokia informacija privalo būti įvertinta ir kokius reikalavimus turi atitikti vartotojai, kurie kreipiasi dėl paskolos į vienus ar kitus pasirinktus kreditorius. Jei žmogus neatitinka bent vienos sąlygos – galimybės gauti paskolos jis neturi.

Žinoma, svarbu suprasti, kad kiekvienų kreditorių taikomi pasiūlymai yra labai skirtingi. Be to, kreditoriai gali taikyti ir papildomas vidines taisykles ir specifinius reikalavimus, tokiu atveju dar labiau sugriežtindami paskolų suteikimo tvarką. Be abejo, kiekvienas kreditorius atsižvelgs į jūsų gaunamas pajamas – kuo jos yra didesnės, tuo didesnė tikimybė gauti didesnio dydžio paskolą. Tačiau lygiagrečiai visuomet yra atsižvelgiama ir į finansinių įsipareigojimų dydį, kuris gali turėti neigiamos įtakos jūsų mokumo vertinimui. Net jei žmogus gauna dideles pajamas, jis gali turėti ir daug finansinių įsipareigojimų, kurios žmogaus mėnesinį biudžetą sumažina. Tai reiškia, kad jei jūsų turimi asmeniniai finansiniai įsipareigojimai siekia dvidešimt procentų visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų, negalėsite tikėtis gauti naujos paskolos. Tuo tarpu, jei į kreditorius dėl paskolos jūs kreipsitės su bendraskoliu (pvz., savo sutuoktiniu), tuomet bus taikoma keturiasdešimties procentų riba (vertinant visas bendras šeimos pajamas).

Taip pat atminkite, kad pastarieji veiksniai nėra vieninteliai, į kuriuos atsižvelgia kreditoriai, kurie bando nustatyti, koks yra į juos besikreipusių vartotojų mokumas. Visuomet svarbiais veiksniais tampa ir darbo stažas, šeimyninė padėtis bei asmeninė kredito istorija. Todėl prieš nuspręsdami į kuriuos kreditorius kreipsitės ir kokio dydžio paskolos jums reikės, būtinai pagalvokite ir apie savo finansinę situaciją bei kreditorių keliamų reikalavimų atitikimą. Tai leis jums gerokai lengviau priimti sėkmingą ir teisingą finansinį sprendimą.