Finansai,  Patarimai,  Verslas

Komercinės veiklos įteisinimas – ką rinktis?

imoniu steigimasNe vienas žmogus, kuris nori įteisinti savo verslą, neapsisprendžia kurią teisinę formą pasirinkti, jog veikla būtų vykdoma sklandžiai ir išvengiant nereikalingų išlaidų. Svarbiausia ką turite žinoti – įmonės steigimas yra geriausias sprendimas, jeigu jūsų apyvarta yra gana didelė. Tai reiškia, jog jeigu jūs dirbate individualiai ir jūsų tikslas yra tiesiog uždirbti sau normalų atlyginimą, tai faktas, jog jums juridinio statuso turėjimas yra nebūtinas. Kas liečia kitus atvejus, kurie pasižymi didelėmis apimtimis, tai čia be bendrovės registravimo ko gero neapsieisite.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų šiuo metu – mažosios bendrijos steigimas. Ši teisinė forma yra įsigaliojusi ne taip ir seniai, tačiau populiarumo sulaukė milžiniško. Kas liečia šį pasirinkimą, tai nemažai verslininkų vis dar vangiai žiūri į tai kas nauja, nors čia privalumai yra akivaizdūs. Pasirinkę šį variantą, jūs tikrai optimizuosite visas verslo išlaidas, o taip pat ir pats šios juridinio statuso gavimas yra kiek paprastesnis. Vienas svarbiausių bruožų yra tas, jog norint įregistruoti mažąją bendriją, nereikia turėti įstatinio kapitalo. Čia viskas yra kur kas paprasčiau ir lyginant su kitomis formomis, tai šios įmonės ypatybės yra beveik identiškos UAB teisinei formai.

Kiti, taip pat ne ką mažiau svarbūs pasirinkimai tai – UAB bei AB įregistravimas. UAB – uždaroji akcinė bendrovė, kuri pasižymi tuo, jog čia įmonės akcijos nėra platinamos viešose akcijų biržose, o AB (akcinė bendrovė) pasižymi priešinga ypatybe – įmonės akcijų įsigijimas yra galimas minėtose biržose. Šių teisinių formų pasirinkimas yra naudingas taip pat didelių gamybos ar prekybos apimčių verslams.

Kas liečia patį paprasčiausią pasirinkimą, kurį minėjome anksčiau, tai norint tiesiog įteisinti savo veiklą, kuri generuoja tiesiog paprasčiausią atlyginimą, užtenka įregistruoti individualią veiklą. Jos įregistravimas veiklos vykdytojui nekainuoja nė cento – užtenka registracijos formą pateikti valstybinei mokesčių inspekcijai ir jūsų veikla bus įregistruota dar tą pačią ar sekančią dieną. Mokesčių mokėjimo atveju, čia taip pat viskas yra itin paprasta, todėl nereikės sukti galvos dėl apskaitos pildymo – ji čia pati lengviausia ir suprantama kiekvienam žmogui, o jeigu ir kyla kažkokių klausimų, tai nesunkiai į juos atsakys VMI specialistas konsultacijos metu.

Jeigu norite veiklą vykdyti legaliai, tai veiklos įregistravimo galimybės priklauso būtent nuo jūsų veiklos apimčių, tad pirmiausia apžvelkite savo galimybes ir tada galėsite nuspręsti kaip įteisinti savo komercinę veiklą.