maljorka
Kelionės

Kuomet norisi šviesos ir šilumos

maljorkaLietuviška žiema, o tiksliau visas šaltasis pusmetis – toli gražu ne puiki terpė gerai nuotaikai ir gyvenimo džiaugsmui. Tad nieko keisto, jog daugelis būtent šaltuoju metų laiku pradėjo svarstyti apie atostogas, ir būtent kur nors, kur galima rasti ir gerokai šiltesnius orus, ir gerokai rečiau apniunkantį dangų. Be abejo, šioje vietoje pirmauja Viduržemio jūros pakrantė, ypač Ispanija ir jai priklausančios salos. Pigesnio poilsio ieškotojai dažnai svarsto apie poilsį Maljorkoje ar Alikantėje, na o galintys sau leisti daugiau ir pinigų, ir laiko, neretai žvilgsnį kreipia link Kanarų salų. Tiesą sakant, visur galima tikrai gerai praleisti, o svarbiausiai – vėl prisiminti, kas yra saulės ir šiluma.

Net ir psichologai, besirūpinantis mūsų visų gerovę ir laimę, vieningai pataria šaltuoju ir tamsiuoju paros metu ieškoti saulės. Tiesą sakant, tai yra paprasta fiziologinė priklausomybė – saulės šviesos mums reikia, jog organizmas galėtų sintetinti vieną iš vadinamųjų „laimės“ hormonų, kuris ir pakelia nuotaiką. Be abejo, pabuvimas svetimoje aplinkoje, atsipalaidavimas nuo kasdienių rūpesčių ir darbų, geras miegas, o svarbiausia – šiluma ir saulė neišvengiamai turi ir stiprų teigiamą psichologinį poveikį mums. Tad tikrai ne veltui pastaruoju metu kelionės žiemos metu taip populiarėja. Ir Ispanijos sala Maljorka, skalaujama Viduržemio jūros, tam puikiai tinka – ne vien tik dėl to, jo išpildo daugelio lūkesčius, bet ir dėl to, jog poilsis čia tikrai pigus.

Žinoma, su pastaruoju teiginiu galite būti ir išjuoktas, ypač jei jį pasakysite mažiau apie keliavimą nusimanantiems ir šiaip fantazijos stokojantiems žmonėms. Tačiau tai tikrai tiesa. Ispanijos Maljorka ir taip nėra brangi sala, o žiemos sezonu daugelis kainų dar ženkliai krenta. Skrydžiai į šią salą atpinga dvigubai ar net trigubai, viešbučių ir automobilių nuomos kainos neretai krenta beveik dvigubai, ekskursijos ir gidų paslaugos ne sezono metu taip pat pinga. Tad sumoje poilsis šioje Viduržemio jūros saloje kainuoja tikrai labai nedaug, ne ką daugiau nei panašios kokybės poilsis Palangoje vasaros metu. Tad išdrįskite pabandyti keliauti pigiai, palikti šaltą ir apniukusį lietuvišką žiemą ir pasimėgauti saulės šviesa bei šiluma.