Slidinėjimas Slovakikoje
Kelionės

Kur slidinėsime šiemet?

Kiekvienais metais vis daugiau žmonių atranda slidinėjimą. Žodžiu „slidinėjimas“ kalbame tiek apie čiuožimą slidėmis, tiek ir snieglente. Vieni žmonės pasirenka slides, kitiems gi maloniau yra čiuožti su viena paprasta lenta be jokių lazdų ir besikryžiuojančių slidžių. Nors kai kurie ir pasakytų, jog snieglentę įvaldyti yra sudėtingiau. Visgi, kad ir ką pasirinksite – slidinėjimo kurortų rasite net ir ne taip toli nuo Lietuvos.

        Slidinėjimas SlovakikojeDaug žmonių apsistoja ties Lietuvą ir renkasi Liepkalnio ar Anykščių kalnus. Kai kuriems užtenka ir vietinio kalniuko šalia namų. Tačiau įgudęs slidininkas, ar kad ir šviežiai užsikabinęs už šio sporto, norės išbandyti kažką naujo. Norėsis kažko daugiau. Ar tai bus aukštesnis kalnas, ar užsienio kurortas ar tiesiog kita vieta.

        Taigi, slidinėjimas yra populiari ir vis populiarėjanti sporto šaka. Todėl nėra nuostabu, kad slidinėjimo kurortų Europoje apstu. Nuo slidinėjimo Slovakijoje iki slidinėjimo Austrijos Alpėse. Visgi, nemažai žmonių renkasi artimesnes, pigesnes keliones, dėl ko jų atostogų tikslu ir tampa būtent Slovakija ar Lenkija.

        Slidinėjimas Slovakijoje nedaug nusileidžia kitiems užsienio slidinėjimo kurortams. Juk kalnų aukščio čia pilnai pakanka. Slovakijos Aukštieji Tatrai iškyla į daugiau kaip 2 kilometrų aukštį. Taigi, bent jau pradedantiesiems slidininkams to pilnai pakaks. Slidinėti Slovakijoje renkasi vis daugiau žmonių ir ten esantys kurortai tik populiarėja tarp lietuvių keliautojų ir slidininkų.

        Žinoma, kai slidinėjimo kurortų pasirinkimas toks didžiulis, ne visiems užteks pasirinkti pačius artimiausius. Nors ir slidinėjimas Slovakijoje yra tiesiog ranka pasiekiamas, kiti renkasi tokias šalis kaip Norvegija, dar populiaresnės kryptys yra Austrija, Italija.

        Bene geriausi slidinėjimo kurortai yra žinoma Alpėse. Ir beveik nesvarbu kurioje šalyje – kalnai juk tie patys! Daugybė žmonių kasmet renkasi Alpes kaip kelionės tikslą ir lieka nenusivylę. Juk čia galima gyventi rąstiniame namelyje, visą dieną slidinėti, leidžiantis nuo kalno 100 km/h greičiu, o vakare su draugais gurkšnoti šaltą alų gerai prišildytoje patalpoje. Taigi, geriausiai slidinėjimo kurortai yra dažnai užimti ir ne be reikalo.

        Prieš renkantis slidinėjimo kurortą ir perkant bilietus, reikėtų pasidomėti orais tame rajone. Ne vienais metais slidžių nuomos verslu užsiimantys žmonės skundžiasi sniego trūkumo ir per šiltais orais. Tad pasistenkite, jog nebūtų taip, kad nuvažiuosite ir nerasite sniego. Paskaitykite slidinėjimo kurortų svetaines, pasidomėkite, kokie orai nusimato jūsų buvimo kurorte metu ir tinkamai pasirinkite geriausią jums vietas, nesvarbu, ar tai bus Italijos Alpės ar Slovakijos Tatrai, slidinėjimas – visur bus puiki pramoga!