Namams

Mediena – neabejotinas favoritas tarp vidaus durų gamybai naudojamų medžiagų

Nusprendę „pasirašyti“ remontui, turėtų iš anksto nusiteikti, jog tai – ne pigus malonumas. Tad, žvilgtelėjus į būsimų darbų sąmatoje įrašytą eilutę „durys“ ir kainą prie jos, nereikėtų nustebti. Kokybiškos medinės vidaus durys turi savo kainą, tad, priklausomai nuo reikiamo šių skaičiaus, gaunasi iš tiesų apvali suma. Dalis žmonių, bandydami rasti būdų sutaupyti, pradeda ieškoti pigesnių alternatyvų. Visgi tie keliasdešimt eurų, liksiantys nuo laminuotų ar plastikinių vidaus durų, nublanksta prieš medienos, kaip durų gamybos žaliavos, privalumus.

Medinės vidaus durys vertinamos dėl:

tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Pianino, nešamo į kambarį, kampas stuktelėjo į duris? Deja, jei jūsų kambaryje sumontuotos pigios plastikinės vidaus durys, šios nelaimės ženklas išliks – nei plastikas, nei laminatas nėra patvarūs mechaniniams smūgiams. Tuo tarpu tie, kurie kažkada nepagailėjo papildomų investicijų į medines duris, jau gali pradėti trinti rankas: mediena – itin tvirta medžiaga, atspari kur kas didesniam fiziniam poveikiui.

Vidaus durysPatalpose, kuriose oro drėgnumas neperžengia nustatytų normatyvų, galimos medienos deformacijos neturėtų kelti galvos skausmo. Padengus duris specialiomis apsauginėmis medžiagomis, šių atsparumas drėgmei bei saulės spinduliams dar padidės.

geros garso bei šilumos izoliacijos. Norintys, jog maloni židinio šiluma išliktų tik svetainėje, o ramybės miegamajame nepertrauktų garsai, sklindantys iš kitų patalpų, nedvejodami turėtų rinktis medines vidaus duris. Jokia kita medžiaga, iš kurios gaminamos vidaus durys, nėra toks geras šilumos ir garso izoliatorius kaip mediena.

ekologiškumo. Apdailos medžiagų įvairovė leidžia įgyvendinti visas fantazijas ir sukurti išskirtinį interjerą savo namuose. Tačiau ekspertai įspėja, jog daugelis naujai „iškeptų“ medžiagų yra tiksinti bomba, galinti kelti pavojų žmogaus sveikatai.  Tuo tarpu dėl medienos saugumo galime būti ramūs: tai – natūraliausia ir ekologiškiausia apdailos medžiaga.

dizaino. Mediena – solidi, kokybiška ir prabangi medžiaga, bylojanti apie išlavintą šią pasirinkusio asmens skonį. Medinės vidaus durys mūsų šalyje buvo populiarios jau seniai, tačiau šis faktas neturėtų versti manyti, jog tai – senamadiška ir nuvalkiota. Medinės vidaus durys puikiai atrodo ir klasikiniame, ir moderniame interjere, o medžiagos ypatybės leidžia varijuoti ne tik su pageidaujamais gabaritais, bet ir puošybos elementais.

Statybos ekspertai ir žmonės, asmeniškai praėję remonto „ugnį“, vienareikšmiškai sutinka su faktu, jog skūpas moka du kartus. Geriau iš karto skirti didesnę pinigų sumą kokybiškų vidaus durų įsigijimui, nei pirkti alternatyvių medžiagų gaminius, ir, išlindus defektams, išlaidauti į šių taisymą.