Ruošiatės pakeliauti mikroautobusu? Mikroautobuso nuoma kelionei itin populiarėja, tad straipsnyje pasidalinsime 5 kelionės planavimo etapais ir svarbiausiais maršruto planavimo momentais.
- Šalys, į kurias norėtume nuvykti. Keliaudami mikroautobusu, toliau Europos ribų nenukeliausite arba tokia kelionė nebus racionali. Geriausia rinktis vieną konkrečią kryptį, pavyzdžiui, Vakarų Europa, Skandinavijos šalys ar Pietų Europa.
- Tinkamų transporto priemonių pasirinkimas. Kurį mikroautobusą nuomositės? Kuris variantas – pigesnis, kuris patogesnis, o kuris – optimalus ir visiškas aukso viduriukas?
- Lankomi objektai: skubėdami ir kone versdamiesi per galvą bandysite „aprėpti“ viską, o gal apžiūrėsite svarbiausius ir įdomiausius objektus, tačiau netaupysite laiko juose?
- Kur nakvosite – taupysite pinigus ir miegosite išsinuomotame mikroautobuse ant ištiestų sėdynių ar rinksitės viešbučius? Tiesa, dar yra galimybė apsistoti pigesniuose svečių namuose, kempinguose. Mikroautobusų nuoma labiau skirta patogiam keliavimui nei miegui transporto priemonėje.
- Maršruto planavimas: kokiais keliais ketinate važiuoti – magistraliniais ar aplinkkeliais: ar jūsų tikslas bus nuvažiuoti kuo toliau, ar pasirinkti tokius kelius, kuriuose būtų lankomų objektų.
Taigi, kaip planuoti maršrutą?
Pirmiausiai išgryninkite savo svajonę, pavyzdžiui, „noriu aplankyti Paryžių“ arba „noriu į Italiją paskanauti autentiškos picos“. Tada jau planavimą perkeliame į internetą – nustatome tašką A (namai, pavyzdžiui, Vilnius) ir tašką B (pavyzdžiui, Romos centras). Pasirenkate „Google Maps“ ar bet kurią kitą programą kelionėms planuoti. Jei maršrutas veda per šalis, į kurias norint įvažiuoti reikia vizų, tuomet ieškome aplinkinių kelių, kad jas aplenktume. Maršrute matysite šalis, pro kurias reikės važiuoti iš savo taško A į tašką B. O gal maršrutas driekiasi ir kurių nors šalių, kurios turi įspūdingų lankomų objektų, pasieniu? Dėl labai vertingo objekto kartais verta pavažiuoti ir 100, ir 200 ar daugiau kilometrų.
Toliau savo planavimą galima perkelti į specialias programėles, „Word“ programą ar tiesiog viską užsirašyti ant popieriaus. Visus objektus skirstome į „Aplankyti būtina“, „Galima aplankyti“, „Objektas yra pakeliui“. Į kuriuos objektus tikrai verta užsukti, jums padės apsispręsti kitų lankytojų atsiliepimai, reitingavimai žvaigždutėmis ir pan. Vėliau, žiūrėdami į objektų „Aplankyti būtina“ sąrašą, dar aiškiau susidėliosite kelionės kontūrus. Jei jūsų kelionės galutinis tikslas, pavyzdžiui, Italija, verta įsigyti ir šios šalies kelionių gidą, kuriame rasite daug vertingos informacijos.
Įsidėmėkite, kad pirmyn ir atgal visuomet smagiau važiuoti skirtingu maršrutu – tai leis pamatyti daugiau. Numatykite ir bent porą laisvesnių dienų, kad nereikėtų daug važiuoti ir skubėti. Paskutinis planavimo „štrichas“ – užsisakyti nakvynės vietą per Booking.com ar Airbnb.com, jei nakvosite ne kempinguose ar mikroautobuse. Kuo anksčiau suskubsite ieškoti, tuo palankesnių pasiūlymų pavyks surasti.