drabužiai vaikams
Mada,  Namams,  Patarimai,  Pirkiniai

Kiek ir kokių reikia drabužėlių kūdikiui?

Vos tik pradėjus komplektuoti kūdikėlio kraitelį, sužiba akys, norisi visko ir tiek daug, o kartais bijoma įsigyti per daug, nes mažylis juk taip sparčiai auga ir išauga viską greičiau nei spėja nudevėti. Tad kokių drabužių ir kokio jų kiekio reikia iš tikro? Universalios formulės nėra, tačiau pasidalinsime įžvalgomis, kurios padės susigaudyti kiek ir ko reikia.

Pagrindiniai drabužiai kūdikiams be kurių būtų sunku išsiversti ką tik gimus kūdikiui yra:

  • Smėlinukai. Jų geriausia turėti trumpomis, ilgomis rankovėmis, kuriuos pasirinksi pagal poreikį. Patogiausi yra susegami per priekį smėlinukai – juos lengviausia užvilkti mažyliui. Smėlinukų paprastai reikia 7 vienetų.
  • Kepuraitės. Kūdikio galvytė turi būti nuolat apgaubta šiluma, tad kepuraitės reikalingos. Geriausia turėti dvi. Dar geriau dvi šiltesnes ir dvi plonesnes.
  • Šliaužtinukai. Vaikelis miega itin daug, o kokybišką miegą užtikrina patogi naktinė apranga – šliaužtinukai. Malonios medžiagos, patogūs ir tinkamo dydžio, kad kūdikis juose nesusisuktų ir gerai pailsėtų. Šliaužtinukų reikėtų 4 vnt.

Be šių pagrindinių drabužėlių dar reikia marliukų, servetėlių seilių pavalymui bei kojinaičių. Kiti rūbeliai priklauso nuo to, kokiu metų laiku gimė kūdikis.

Žiemos ir šaltuoju metu laiku vertėtų į kraitėlį įtraukti šlepetes (batukus), ir nors kūdikis nevaikšto, tačiau kojoms reikia užtikrinti šilumą. Taip pat reiktų keturių įvairaus storumo megztukų, mkuriuos esant poreikiui ir itin dideliam šalčiui galima būtų sluoksniuoti. O atvejams, kuomet tektų iškišti nosytę į lauką (pavyzdžiui, grįžtant iš ligoninės) reikia šilto, vėjo neperpučiamo ir neperšlampamo kombinezono ar vokelio.

Tuo tarpu šiltuoju metų laiku gimusiems reikia apsaugos nuo saulės, tad kraitelyje turėtų atsirasti bent viena kepurytė nuo saulės.

Drabužių kiekis dar labai priklauso nuo skalbimo įpročių ir galimybių. Jei namuose turite didelę skalbimo mašiną ar skalbti kelis mažus rūbelius yra neekonomiška ir kaupiate viską bent dvi-tris dienas, tuomet rūbelių kūdikiui reikės pora kartų daugiau. Taip pat atkreipkite dėmesį į sezoną – žiemą, o ypač drėgną rudenį viskas džiūsta daug lėčiau nei šiltą vasarą. Todėl drabužių kiekį reguliuokite ir pagal skalbimo bei džiovinimo galimybes.