Akiniai nuo saulės
Mada

Ko nežinojote apie akinius nuo saulės

Kaip žinia, kiekvienais metais mus aplanko karštasis vasaros sezonas, kurio metu galime lepintis puikiais orais bei lauko pramogomis. Tačiau be ko negalėtumėte įsivaizduoti bent vienos saulėtos vasaros dienos? Be akinių nuo saulės! Šiame straipsnyje mes Jums pateiksime 7 įdomius faktus apie akinius nuo saulės, kuriuos žino tikrai ne kiekvienas iš mūsų.

 

Pirmasis faktas.

Patys brangiausi akiniai nuo saulės buvo parduoti per eBay aukcionų platformą. Šių akinių kaina  250 tūkstančių JAV dolerių!

Antrasis faktas.

2012 metais vien tik Jungtinėse Amerikos valstijose buvo parduota per 95 milijonai akinių nuo saulės. Kad ir kokie tai būtų dideli skaičiai, maždaug tik 5 milijonai buvo parduota internetu (per elektronines parduotuves)

Trečiasis faktas.

Atlikus apklausas bei įvairius stebėjimus buvo paskaičiuota, jog Amerikoje kas 14 minučių yra pametami ar sulaužomi akiniai nuo saulės! Šiek duomenys tada puikiai paaiškina kodėl tiek daug akinių yra nuperkama kiekvienais metais.

Ketvirtasis faktas.

Kaip jau supratote, akiniai nuo saulės moterims visame pasaulyje yra itin paklausi prekė, štai, pavyzdžiui, vien tik per eBay platformą 2005 metais kas 90 sekundžių būdavo nuperkami bent vieni akiniai nuo saulės vyrams. Tai išties stulbinantis rezultatas, ypač kai pagalvoji, jog tai buvo prieš daugiau nei 12 metų, kuomet e. komercija tik žengė savo pirmuosius žingsnius ir nebuvo tokia pažengusi kaip dabar.

Penktasis faktas.

Pirmieji akiniai nuo saulės, greičiausiai, atsirado jau XII amžiuje, Kinijoje, kuomet buvo pradėtos naudoti tamsinto stiklo šukės žvelgiant į akinančius saulės spindulius. Šie patamsinti lęšiai buvo prieinami tik labai turtingiems bei pasiturintiems, tačiau, jie neturėjo nei UV filtro – neapsaugodavo akių nuo kenksmingų saulės spindulių bei neturėjo akių korekcijos ypatybės.

Šeštasis faktas.

Turbūt kiekvienas iš mūsų esame girdėję apie garsiuosius polarizuotus akinius? Būtent šio akinių filtro išradėjęs Edwin‘as H. Land‘as tik 1936 metais išrado bei užpatentavo dabar visiems puikiai žinomą akinių filtrą bei jo pavadinimą.

Septintasis faktas.

Ray-Ban yra išties garsi akinių nuo saulės firma, kuri savo nesenstančiais klasikiniais modeliais yra pripažinta visame pasaulyje. Tačiau ar žinojote, jog garsieji Aviator stiliaus akiniai ir buvo sukurti būtent Antrojo Pasaulinio karo lakūnams. Šios formos bei stiliaus akiniai turėjo visiškai uždengti lakūno akį bei kartu su nauja Polaroid lęšio filtro technologija apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.