Vertimo paslaugos vilnius
Paslaugos

Meniu ir tradicinių patiekalų vertimas

Valstybinė kalbos komisija nusitaiko į restoranus. Asociacijos siūlo savo vertėjus (žinoma mokamus), o verslininkai griebiasi už galvų. Kaip turi būti išverčiami tradiciniai patiekalai?

Dvigubi standartai

Verslininkai neslepia, kad dvigubi standartai net bado akis. Tarkim, tokių patiekalų kaip pica, lazanija ar suši, tiramisu neverčiame, o cepelinai ir kugelis turi būti išverstas. Tačiau vertimo paslaugos vilnius teikia net kelis vertimų variantus. Juos visus palaimino kalbos komisija. Pasirodo kalbos komisija leidžia vertiniuose palikti ir lietuviškas ilgąsias balses, tokias kaip ū.

Turizmo departamentas kelia kitus reikalavimus ir tikina, kad svarbiausia autentiškumas, o vėliau kuo tikslesnis vertimas. Beje, vertimo paslaugos vilnius suteikiamos ne tik tradicinio valgio pavadinimo vertimui, bet ir jo aprašymui. Todėl tam, kad išvengti kuriozų, vertėjas turi kaip reikiant pasiraitoti rankoves ir įpūsti tekstui gyvybės, t.y. ne tik, kad nenukrypti nuo pagrindinės teksto minties, bet dar ir adaptuoti jį tikslinei auditorijai.

Todėl vertimo paslaugos vilnius paprastai suteikiamos be interpretacijų. Paliekant autentišką tekstą.

Jeigu nėra atitikmens

Turizmo departamentas vienu balsu skatina pabrėžti autentiškumą. Todėl verslas dažnai susiduria su problemomis. Viena vertus norisi tiksliai ir patraukliai aprašyti siūlomus patiekalus, kita vertus, kalbos komisija griežtai reglamentuoja vertinius.

Tad jeigu nėra atitikmens kai kurie verslininkai bando išsisukti bandydami tiksliai aprašyti patiekalą, jo skonį, istoriją… Todėl vertimo paslaugos vilnius teikiantys vertėjai kartais pritaiko trečios kalbos žodžio atitikmenį ar sinonimus. Tačiau tokio komandinio darbo reikalaujantis sprendimas yra aukštos vertėjo kompetencijos išbandymas. Žymiai mažiau kūrybinių gabumų reikalauja vertimu biuras vilniuje su notaro patvirtinimu. Taigi, toks literatūrinis vertimu biuras vilniuje kainos yra brangesnės, nei paprasto internetinio vertimo.

Tačiau verslininkai pripažįsta, kad investicijos atsiperka šimteriopai. Juk meniu yra lyg vizitinė kortelė. O patrauklus pirmas įspūdis užmezga pasitikėjimą su turistais, tai lemia ne tik didesnį vardo žinomumą, bet ir pelną. Tokias paslaugas teikia: vertimu biuras vilniuje laisves pr, vertimu biuras kaune, vertimu biuras su notaru vilniuje, vertimu biuras vilniuje pylimo g, vertimu biuras vilniuje kalvariju gatveje ir vertimu biuras panevezyje.