Finansai

Mitai ir jų paneigimas apie paskolas internetu ir skolinimąsi

Labai dažnai žmonės, kurie patys su tuo yra nesusidūrę, prisiklauso gandų ir ima visiškai nesuprasti, kas yra paskolos internetu, kuo jos naudingos, ir kaip gauti paskola internetu. O remiantis kelių žmonių neatsakingu elgesiu, dar ir ima formuotis bei plisti mitai. Tad kad šią mitologiją išsklaidytume, pateikiame keletą populiaresnių klaidingų įsitikinimų, kurių tema yra paskolos internetu, ir paaiškiname, kas tiesa, kas melas.

Mitas: visas iš varžytinių parduodamas turtas yra dėl tokių paskolų.

Tiesa: Tikai ne kreditas internetu yra kaltas, kad kažkur parduodamas iš varžytinių kažkoks nekilnojamasis turtas. Pakanka patiems užsukti į elektroninių varžytinių portalą, ir pamatysite, kokia įdomi ten situacija. Paaiškės, kad nekilnojamąjį turtą pardavinėja skirtingi pardavėjai: savivaldybės, Turto bankai, antstoliai. Būtent pastarieji yra tie, kurie parduoda iš žmonių areštuotą turtą, tačiau ne tik tai: parduodama ir bankrutavusių įmonių turtas. Taigi, ta dalis turto, kuri parduodama antstolių, areštavus prasiskolinusių žmonių namus, yra labai nedidelė. Akivaizdu, kad ne visi, pasiėmę paskolą, moka su ja elgtis. Skolinimo bendrovės, kreditų teikėjai taiko maksimaliai tankų filtrą, kad atfiltruotų žmones, kurie negalės paskolos grąžinti, ir teiktų tik patikimiems žmonėms, ir tik turintiems iš ko tas paskolas grąžinti. Nedidelė paklaida – žmonės, kuriems visgi paskolos geriau būtų neteikti. Tačiau ar galima kaltinti paskolų teikėjus, jeigu žmonės skolinasi turėdami žalingų įpročių, o paskui nededa pastangų paskolai grąžinti? Reikėtų žiūrėti taip. Tie patys žmonės juk problemų gali turėti ir kitais būdais, tad verčiau žiūrėti tiesai į akis ir atsakyti, kas yra tikrasis tos problemos sukėlėjas.

Mitas: bedarbiai gyvena iš paskolų.

Tiesa: Sunku pasakyti, kaip susiformavo toks klaidingas požiūris, tačiau jis yra visiškai priešingas tiesai. Kaip gali bedarbiai gyventi iš paskolų, jeigu kreditas internetu apskritai nėra teikiamas bedarbiams, prasiskolinusiems ir žmonėms, turintiems nepakankamai pajamų paskolai grąžinti? Jeigu ir vėl dėmesys nukryps į tuos pačius žalingų įpročių turinčius žmones, tai čia matysime jau tik pasekmes vienos didelės problemos, kuri ir turėtų būti tikruoju atpirkimo ožiu.

Mitas: paskolų internetu kainos, palūkanos vis auga.

Tiesa: Ir vėl netiesa. Per pastaruosius 10 metų kreditai internetu tik atpigo. Taip nutiko dėl centrinio banko ir kitų reikalavimų sureguliuoti maksimalų palūkanų dydį. Tad kredito kainos, palūkanos kaip tik buvo ženkliai sumažintos – besiskolinančiųjų naudai.

Mitas: paskolos, kreditai internetu dalijamos į kairę ir į dešinę.

Tiesa: paskolos, kreditai kaip tik yra suteikiami tik žmonėms, kurie tikrai gali jas gauti. Taip pat nėra ir jokios priverstinės reklamos, kokia galima būtų pavadinti, pvz., piramidiniu marketingu užsiimančių žmonių veiklą. Kaip ten bebūtų, šios paskolos ir kreditai teikiami tik naudojantis griežta atranka. Atranka yra automatinė, ir ją atlieka programos pagal tai, kokius duomenis suveda žmogus, ir kokius pavyksta sužinoti iš tam tikrų  duomenis kaupiančių saugyklų, tokių kaip bankai, sodra, creditinfo ir pan. Paskolos suteikiamos tik pilnamečiams LR piliečiams, turintiems pakankamai oficialių pajamų ir darbą, kad galėtų grąžinti tai, ką pasiskolina.

Kaip atsikratyti mitų ir žinoti tiesą:

  • Skaitykite skolintojų pateikiamą informaciją;
  • Skaitykite įstatymus;
  • Mąstykite savo galva;
  • Neklausykite ką kalba kaimo „visažiniai“;
  • Įsivaizduokite, kad patys skolinatės ir kokie procesai tuomet iš tiesų vyksta.