Namams

Namų fasadai – kokiais tipais bei esminiais skirtumais išsiskiria pastarieji?

Turėti nuosavą namą, kuriame gali jaustis visiškai komfortabiliai ir saugiai, kur esi įsitikinęs, jog grįžus po ilgos darbo dienos bus nesunku pamiršti visas supančias problemas ir atsipūsti, yra tikrai didžiosios daugumos žmonių svajonė. Na, o kai prakalbame apie svajonių namus, turbūt visų pirma į galą šauna namo vidus : sienų spalva, kambarių išdėstymas, baldai, labai ir kita. Tačiau turbūt nedaugelis susimąsto, kokią svarbą namui gali turėti namo išorė. Tik nepainiokite – čia aš nekalbu apie pačią namo struktūrą – pamatus, sienų plotį, bendrą išplanavimą – šitie dalykai ir taip yra aiškūs kiekvienam. Šiame straipsnyje aš norėčiau pakalbėti apie išorinę namo apdailą – kitaip vadinamą fasadu, galimus jų tipus ir ypatybes.

Taigi, fasadai gali būti daugelio rūšių, tačiau tie, apie kuriuos šiame straispnyje norėčiau pakalbėti yra : ventiliacinis, medinis ir plytinis. Pagal eiliškumą pirmas eina ventiliacinis fasado tipas. Na, jau viena pavadinimas šį tą sako – jie ypatingi tuo, jog naudojant juos yra sumažinamas poreikis patalose rengti ventiliacines sistemas, mat jei ir taip turi ypač gerą oro laidumą. Taip pat, viena iš esminių šio tipo fasadų savybių yra ta, jog jų paviršius sugeria saulės spindulių šilumą. Dėl šios priežasties vasaros metu ventiliuojamu fasadu įrengto pastato viduje yra gerokai vėsiau, nei pastatuose su kitokia fasado struktūra. Be abejo, tam, kad vasarą atvėsinti patalpas, galima įsigyti vedinimo sistemą, tačiau jos kainuoja iš tiesų didžiulius pinigus, o dar reikia skirti lėšų jų tolimesniam išlaikymui. Taip pat, tarp ventiliacinio fasado ir pagrindinės namo sienos susidaro tarpas, kuriame yra sugeriama drėgmė. Tai neleidžia jai pažeisti pastato apšiltinimo medžiagos, o susidaręs vanduo paprasčiausiai nuteka žemyn ar išgaruoja garų pavidalu. Šio tipo fasadai yra patys naujausi, tačiau tuo pačiu ir brangiausi, todėl juos dažniausiai ir galima aptikti ant prekybos centrų ar kitų didelių pastatų – mat jiems tada nėra būtina vedinimo sistema ir yra sutaupoma daugybė lėšų. Na, o kalbant apie paprastus, nuosavus gyvenamuosius namus populiariausi yra medinis ir plytinis fasadai.

Plytinis fasadas gali būti iš tiesų graži stiliaus detalė namui. Jeigu parengta skoningai, tai gali sudaryti namo, kaip pilies ar pramoninės paskirties pastato įvaizdį. Be abejo, čia yra svarbu ir pasirinkti tinkamos tekstūros apdailą – jei tekstūra bus per smulki, plytos gali susilieti akyse ir pradings visas plytų daromas efektas, jei plytos bus per stambios, namas gali atodyti per šaltai ir kiek gremėzdiškai. Plytiniai fasadai taip pat reikalauja šiokios tokios priežiūros. Mat plytų paviršius yra ganėtinai neatsparus saulės duodamiems ultravioletiniems spinduliams.

Nuo jų plytų paviršius gali imti trūkinėti. Lygiai taip pat yra ir su apnašomis bei vandens žala. Tačiau kas keleris metus užtenka pasikviesti specialistą ir jis kuo puikiausiai sutvarkys namo būklę. Ir paskutiniai – mediniai fasadai. Svarbu iškart paminėti, jog šie fasadai yra pigiausi iš išvardintų bei turi nemažai privalumų. Tokia apdaila yra daroma iš spygliuočių medienos, mat ji leidžia kvėpuoti patalpoms, taip pat yra tanki bei lygi, kas leidžia ganėtinai lengvai ją apdirbti. Svarbu iš anksto sužinoti, ar mediena yra gerai išdžiovinta ir nulakuota- drėgmės lygis turėtų būti apie 17 proc. Jei ji nebus iš anksto gerai paruošta, ateityje gali teikti ją taisyti arba netgi keisti.

Taig, tai realiai yra viskas, ką norėjau papasakoti apie šias tris populiariausias fasadų rūšis. Tikiuosi šios glaustos informacijos pakako, kad susidarytumėte bendrą vaizdą. Linkiu sekmės, kuriant ateitis būstą!