Artėjantis euro įvedimas kelia dviprasmiškų diskusijų visuose paslaugų sektoriuose, tačiau įvairių nuomonių daugiausia pasitaiko būtent finansų rinkoje. Trumpai tariant, paskolos yra didžiausias galvos skausmas jas turintiems žmonėms, nes neaišku ar jos nebus didesne našta pasikeitus valiutai po naujų metų. Šia tema yra gana nemažai informacijos, tačiau konkrečios aprašytos situacijos paskolų rinkoje galima sakyti nėra. Jeigu jums yra aktualus informacijos srautas apie pokyčius paskolų sektoriuje po euro įvedimo, tai siūlytume pasidomėti šioje svetainėje pateikiama informacija https://www.meinekredit.de/. Čia rasite jums aktualių atsakymų į rūpimus klausimus.
Apibendrinant situaciją verta pabrėžti, jog nerimauti dėl euro įvedimo tikrai nėra prasmės. Būtent finansinės įstaigos laikysis visų nuostatų bei taisyklių, nes pabrėžiama – jų veikla aiškiai reglamentuojama tam tikrų teisės aktų, o priežiūros institucijos tikrai neleis nei bankams nei kredito bendrovėms nusižengti būsimai ir esamai tvarkai. Trumpai tariant, paskolų palūkanos tikrai nesikeis tiems, kurie turi paėmę paskolas su fiksuota palūkanų norma. Kintamosios palūkanos yra kiek labiau išskirtinės, o joms aprašyti reikėtų atskiros temos. Jeigu jūs iki šiol grąžinate paskolą lygiomis dalimis, tai po euro įsigaliojimo jums nebus dėl ko baimintis, nes paskolų įmokos bus tolygiai perskaičiuojamos reikiamu koeficientu, todėl paklaidos čia jokios negalės būti.
Žinoma, nemažai žmonių mano, jog artėjant eurui, litas bus nuvertėjęs. Verta pabrėžti, jog perskaičiuojant kainas būtina jas nurodyti adekvačias, o jeigu pastebėsite sukčiavimo atvejų, tai nesunkiai galite apie tai pranešti reikiamoms institucijoms. Kalbant apie paskolas, tai paprasčiausiai jos turės būti perskaičiuojamos sąžiningai ir kreditoriai tikrai nesiims nešvarių metodų siekiant pasivelnyti iš pasikeitusios situacijos valiutos atžvilgiu. Jeigu matysite, jog paskolos teikėjas neproporcingai skaičiuoja paskolos įmokas eurais, tai bet kokiu atveju galite kreiptis į Lietuvos Banko priežiūros instituciją ir pranešti apie kreditoriaus bandymą sukčiauti.
Kas liečia santykius tarp kreditorių ir paskolų gavėjų, tai turite žinoti, jog visi jūsų santykiai yra reglamentuojami Lietuvos Respublikos teisės aktuose, todėl matant ir kitus pažeidimus, kuriuos daro kredito teikėjas, nedelsiant būtina pranešti arba vartotojų teisių apsaugos tarnybai arba aukščiau minėtai priežiūros institucijai. Nepamirškite, jog Lietuvoje įstatymai galioja kiekvienam, tad savo teises turite ginti patys, o tam tikrai yra sudarytos nemenkos galimybės, tad net gi euro įvedimo atveju, jūs galite būti tikri, jog jumis niekas nemanipuliuos ir negalės elgtis priešingai negu numatyta įstatymuose.