Finansai,  Įvairūs,  Paslaugos,  Patarimai,  Verslas

Nuotolinės kreditų sutartys turi teisinę galią

kredito sutartisKreditų sutartys, kurios sudaromos nuotoliniu būdu, yra tokios pačios galios kaip ir paprasta paskolos sutartis, kuri pasirašoma ranka. Saugipaskola.lt pabrėžia, kad kuo greičiau klientai tai supras, tuo jiems patiems bus geriau, nes vis dar atsiranda žmonių, kurie galvoja, kad tokios sudaromos nuotolinės sutartys neturi jokios teisinės galios, o tai neretai paskatina ir piktybišką skolų negrąžinimą. Kiekvienas besidomintis greitaisiais kreditais privalo žinoti, kad nuotoliniu būdu sudaryti sutartis Lietuvoje yra paprasta ir tam ne visada prireikia operatorių išduodamo el. parašo. Ypač paskolas internetu teikiančios bendrovės gali tai patvirtinti – jos jau pateikė nemažai ieškinių privatiems skolininkams ir teismai tuos ieškinius tenkina be jokių kalbų.

Nuotoliniu  būdu sudaryti paskolos sutartį nėra sudėtinga. Tam tiesiog reikia elementarios sistemos. Šiuo atveju, kreditų bendrovės naudoja techniką, kuomet klientas turi pervesti vieną centą su nurodytą mokėjimo paskirtimi. Tokia sistema nepažeidžia elektroninio parašo įstatymo, nes yra įgyvendinami visi reikalavimai. Pirmiausia, sistema turi būti tokia, kad bet koks duomenų pakeitimas būtų matomas tiek klientui, tiek ir paslaugų tiekėjui, todėl pasirašymo atveju, kredito sutartis yra išsiunčiama saugiu būdu – ją klientas gauna tokią, kokia ji yra nurodyta. Sutartyje yra nurodomas sutarties numeris, skolininko duomenys ir t.t. Kai reikia pervesti vieną centą, klientas gauna specialų tekstą, kuris turi būti nurodomas mokėjimo paskirtyje.

Mokėjimo paskirtyje turi būti nurodomas specialiai sugeneruotas kodas. Jame yra užkoduota kliento asmeninė informacija bei sutarties numeris. Tad, bet kokie pakeitimai bus akivaizdžiai matomi. Jeigu klientas užginčija sutartį, tada tiesiog yra atliekamas patikrinimas, kurio metu yra tokiu pačiu būdu užkoduojami prieš tai minėti duomenys. Jeigu kodai sutampa, vadinasi sutartis pasirašyta be jokių problemų ir neatitikimų.

Kiekvienas klientas negali neigti sudaręs kredito sutarties, jeigu jis tą sutartį gauna nuotoliniu būdu ir ją patvirtina. Teismų praktika rodo, kad tokiais atvejai pakanka duomenų, kad kredito sutartis buvo išsiųsta el. paštu. Tai reiškia, kad klientas gauna sutartį į el. paštą, o tada jis ją gali atsisiųsti bet kada – jos pakeisti neįmanoma.

Šaltinis: Vivacredit.lt