Investavimas i paskolas
Finansai

Skolinimasis ir investavimas į paskolas

Sakoma, kad šiandien pasiskolinti yra tapę kur kas paprasčiau. Tačiau taip pat yra sakoma, kad ir investuoti į paskolas šiomis dienomis yra tapę lengviau. Taigi, tokiu atveju kyla klausimas, kas gi tokį paprastumą ir patogumą nulemia? Žinoma, atsakymas nėra labai sudėtingas ir jis yra pakankamai akivaizdus. Visame tame yra vienas bendrumas – tai internetas ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai.

Šiandien skolinimasis ir investavimas į paskolas daugiausiai vyksta internetu. Tai reiškia, kad tiek besiskolinantys, tiek ir paskolas suteikiantys asmenys į pagalbą pasitelkia šiuolaikinius technologinius sprendimus, kurie juos sujungia ir visą šį procesą paverčia ne tik sklandesniu, tačiau ir saugesniu.

Tarpusavio skolinimo platformos – nauda abiem šalims

Iš pirmo žvilgsnio skolinimasis iš žmonių kai kuriems senamadiškų pažiūrų vartotojams gali nuskambėti kaip atgyvenęs ir labai nesaugus sprendimas. Tačiau tarpusavio skolinimo platformos tokį skeptišką požiūrį akimirksniu pakeičia. Skolintis iš fizinio asmens pasirašant vekselį nėra tas pats, kas skolintis naudojantis tarpusavio skolinimo platforma. Tai yra du visiškai skirtingi, tačiau iš dalies savo prigimtimi panašūs dalykai. Pirmuoju atveju, kuomet skolinamasi tiesiai iš žmogaus, įprastai yra susiduriama su didesne rizika, o antruoju atveju, kai yra naudojamasi tarpusavio skolinimo platformomis, tiek paskolos gavėjas, tiek ir paskolos davėjas yra visiškai saugūs.

Žinoma, kai kurie vartotojai, kurie iš arčiau nėra susipažinę su tarpusavio skolinimu, mano, jog tarpusavio skolinimo platforma yra kreditorius, todėl nėra jokios priežasties nesikreipti į oficialius kreditorius. Tačiau iš tikrųjų toks požiūris neturi nieko bendro su tikrąja situacija. Kadangi tarpusavio skolinimo platformos neturi oficialaus kreditoriaus statuso. Tokios šiuolaikinės virtualios platformos veikia kaip operatorius. Tai reiškia, kad jį galima vertinti kaip subjektą, kuris administruoja visą paskolos suteikimo ir gavimo procesą bei iš to kylančius tolimesnius veiksnius, pvz., skolos išieškojimą, jei paskola nėra grąžinama laiku.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad skolinančiam asmeniui pačiam nereikia vertinti paskolos prašančio asmens mokumo. Visą tai už paskolos davėjus padaro tarpusavio skolinimo platformos operatorius. Tai labai reikšmingai palengvina paskolų suteikimo procesą ir leidžia sumažinti skolinimo riziką. Be to, reikia paminėti, kad tarpusavio skolinimo platformose paskolas suteikiantys fiziniai asmenys nėra vadinami ar laikomi kreditoriais. Jie yra investuotojai. Būtent todėl visa tai ir yra vadinama investavimu į paskolas, kuomet investuotojas investuoja savo pinigus į pasirinktas paskolas, tikėdamasis sulaukti investicinės grąžos. Taip pat tarpusavio skolinimo platformose investuotojai turi galimybę investuoti į daugiau nei vieną paskolą ir būtent tokią pinigų sumą, kokia jiems atrodo priimtina ir saugi. Dėl šios priežasties žmogui, kuris prašo paskolos, ją gali suteikti ne vienas, ne du ir ne trys fiziniai asmenys, o dešimt, dvidešimt, šimtas ar dar daugiau asmenų – viskas priklauso nuo to, kokia yra prašoma paskolos suma ir kokiomis pinigų sumomis investuotojai nusprendžia investuoti savo lėšas.

Visas šis skolinimosi ir skolinimo procesas labai reikšmingai revoliucionavo visą tokių finansinių paslaugų rinką. Ir tai yra labai akivaizdžiai jaučiama iki šiol, kuomet rinkoje bene kiekvienais metais galime matyti atsirandant vis daugiau naujų tarpusavio skolinimo platformų. Tai parodo, kad tokie šiuolaikiniai sprendimai sulaukia didžiulio populiarumo ir pritraukia ne tik daug besiskolinančių asmenų, tačiau ir daugybę investuotojų. Taigi, kai šiandien galime naudotis tokiais technologiškai pažangiais sprendimais, belieka tik laukti, kuo mus galės nustebinti ateities finansų rinka.