IT ir technologijos

Pagal ką reikėtų rinktis antivirusinę programinę įrangą?

Kompiuterio apsauga nuo kenkėjiškų programų yra pagrindinė problema tiek įmonės, tiek namų įrenginių atveju. Juk nenorime, kad nutekėtų mūsų banko duomenys, el. laiškai, failai ar kiti dalykai, kuriuos laikome savo įrenginyje. Kaip išsirinkti geriausią antivirusinę ir į ką atkreipti ypatingą dėmesį?

Antivirusinė programa – kodėl turėtumėte ją turėti?

Antivirusinė programa leidžia mums nuolat, dažnai realiu laiku, tikrinti, ar kompiuteris, kuriuo dirbame nebuvo užpultas kenkėjiškų programų. Turime daug įvairių variantų, integruotų į mūsų operacinę sistemą, nemokamų ir mokamų. Tačiau neabejotinai turėtume atkreipti dėmesį į savo įrangos saugumą, ypač jei ją naudojame darbui. Tinkamai parinkta programinė įranga turėtų veikti netrikdydama mūsų darbo, taip pat turėtų reguliariai nuskaityti ir valyti kompiuterį pagal mūsų pačių nustatytą grafiką. Plačiau apie tai: kaspersky24.lt

Antivirusinė programinė įranga – kokia ji turėtų būti?

Jei ieškome sau tinkamos programos, pirmiausia turėtume patikrinti, kaip veikia antivirusinė programa. Dauguma rinkoje esančių parinkčių suteikia mums dvi galimybes: nuskaitymą, kurio pagalba galime patikrinti, ar visuose failuose nėra nepageidaujamų virusų ir stebėjimą, kuris veikia įrenginiui veikiant ir reguliariai mus apsaugo. Jei naudojame nemokamas antivirusines versijas, dažniausiai turime tik vieną iš šių įrankių. Štai kodėl, ypač kai naudojame kompiuterį svarbiems dalykams ir jame laikome slaptus duomenis, turėtume gauti viso dydžio versiją.

Antivirusinė programinė įranga – į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rinkdamiesi antivirusinę programinę įrangą pirmiausia turėtume užtikrinti, kad ji apsaugotų vartotojo duomenis, kuriuos saugome savo įrenginyje arba naudojame internetinei bankininkystei ar darbui. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad programa greitai pagauna kenkėjiškas programas ir taip pat perspėja, kol netyčia ką nors atsisiunčiame iš interneto. Nors kai kurios operacinės sistemos turi savo specialią antivirusinę programą, verta papildomai apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų ir pasirinkti papildomą programą iš patikrinto tiekėjo.