Paslaugos

Pamatų įrengimas

Pamatų įrengimas tai pirmasis pastato statybos etapas, kuriam sugaištama namažai laiko, nes šiuos statybos darbus reikia atlikti itin tiksliai. Juk tinkamai įrengti pamatai ne tik leis džiaugtis pastato ilgaamžiškumu, tačiau nuo tinkamų pamatų priklauso ir tolesnė sėkminga pastato statyba. Tiksliai ir tvirtai įrengti pamatai leis lengviau atlikti mūro, stogo įrengimo darbus. Kiekvienas statybininkas patvirtins, kad kaltė dėl namo neteisingos geometrijos verčiama brokuotiems pamatams, todėl šiame statybų etape nederėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.

Pamatų įrengimas yra pradedamas turint būsimo namo ar statinio techninį projektą, prieš jį rengiant sklype privalo būti atliekami visi reikiami tyrimai: geodezija ir geologija. Atsižvelgiant į vyraujančius gruntus, jų sluoksnius yra projektuojami optimaliausi pamatai. Privalu laikytis techniniame projekte nurodytų išmatavimų ir medžiagų žiniaraščių, kad projekte esantys pamatai sutaptų su realiai statomais.

Šiuo metu individualių namų statyboje dažniausiai taikomi gręžtiniai poliniai pamtai, nes jiems yra sunaudojama gerokai mažiau medžiagų, nereikia atlikti grunto kasimo darbų. Gręžtiniai pamatai ir poliniai pamatai yra įrengiami gana paprastai, todėl neretas šeimininkas imasi šiuos darbus atlikti savomis rankomis, tokiu būdu sutaupoma 20-30% pamatų kainos.

Gręžtiniai poliniai pamatai įrengiami dviem etapais, kurie susideda iš polių ir rostverko liejimo. Nustumdžius augalinį gruntą sklype ir nužymėjus polių vietas yra gręžiamos skyles grunte poliams. Į skyles dedami armatūros karkasai ir užpilami betonu. Atlikus šiuos darbus pradedami rinkti rostverko armatūros karkasai ir klojinių skydai. Rostverko betonas turi būti vibruojamas giluminiu vibratoriumi, kad betone neliktų tuščių ertmių.
Visiems pamatų liejimo darbams atlikti reikėtų naudoti tik gamykloje pagamintą betoną, kuris atvežamas betonvežiu.

Jei norite, kad pamatų įrengimas būtų atliktas tiksliai pagal namo projektą, o namas tarnautų ilgus metus, siūlome savo paslaugas – atliekame visus betonavimo darbus visame Vilniaus krašte. Pamatų betonavimo komandai vadovauja statybos inžinierius, tad darbo kokybę nuolat akcentuojame savo klientams, kurie renkasi tarp kokybės ir kainos. Turime visą nuosavą techniką, tad galime neskubėdami ir ramiai išlieti tvirtus bet kurio tipo pamatus.