Finansai,  Įvairūs,  Patarimai

Paskolos limitas – nuo ko jis priklauso?

paskolaPaskolos paieškos neretai glumina kiekvieną žmogų, norintį gauti tam tikrą sumą, tačiau būtina žinoti, jog tik nuo žmogaus galimybių priklauso jam suteikiama paskolos suma ir gražinimo terminas. Čia svarbu pabrėžti, jog paskolos limitą lemia ne vienas faktorius, todėl šiuo atveju, reikėtų apžvelgti daugumą jų, jog galėtumėte susidaryti bendrą vaizdą nuo ko priklauso jūsų skolinimosi galimybės.

Jeigu esate mažai uždirbantis ir visas savo pajamas skiriate pragyvenimo išlaidoms padengti, tai logiška, jog jums paskola apskritai gali būti nesuteikiama. Jeigu ir lieka bent minimali suma, tai savaime suprantama, jog kreditorius jums didelės sumos paskolinti negalės, nes jūs neturėsite iš ko mokėti paskolos įmokų. Būtent jūsų gaunamos pajamos yra vienas pagrindinių faktorių, lemiančių paskolos sumą bei terminą, nes aišku, jog kuo daugiau pajamų gaunate, tuo geresnes skolinimosi galimybes gali pasiūlyti kredito teikėjas. Žinoma, čia reikėtų išskirti internetu skolinančias bendroves – jos visiems klientams suteikia vienodas sąlygas ir čia svarbiausia, jog atitiktumėte bent jų minimalius kriterijus bei klientų mokumo vertinimo nuostatas.

Kas liečia stambias paskolas ilgiems terminams, tai svarbu pabrėžti, jog čia galimybės priklauso nuo jūsų turto. Tai reiškia, jog tokioms paskolos gauti, bus reikalingas turto įkeitimas, todėl kuo didesnės vertės jūsų užstatomas turtas, tuo didesnę paskolos sumą jums gali pasiūlyti bankas. Žinoma čia įtakos turi ir gaunamos pastovios pajamos bei patiriamos išlaidos, tačiau didelės vertės turas visada suteikia bent minimalią garantiją kreditoriui, jog net ir esant bėdai, jis neliks nieko nepešęs ir gilioje duobėje – nepavykus gražinti skolos, turtas bus parduodamas ir juo kompensuojama paskola arba pagal sutarties sąlygas – turtas pereis kreditoriaus nuosavybėn. Būtent turimo turto vertė gali būti vienas iš faktorių, kuris pakeltų jūsų skolinimosi limitą.

Ne ką mažiau svarbus yra šeimos statusas. Yra įprasta, jog norint pasiskolinti gana nemažą sumą, būtina kredito teikėjui nurodyti ir savo šeimyninę padėtį. Čia svarbu žinoti, jog tokiais atvejais, gaunamos pajamos yra skaičiuojamos bendrai visų šeimos narių, o išlaidos taip pat, tad jeigu jūsų atlyginimas yra vidutinis, tačiau antrosios pusės itin didelis, tai viskas skaičiuojas kartu. Taip pat reikėtų nepapiršti ir išlaidas – pragyvenimo, bei vaikų priežiūros. Viskas sumuojasi į vieną krūvą, tad vėl gi – kuo daugiau pajamų gauna jūsų šeima, tuo didesnė tikimybė, jog galėsite pasiskolinti didesnę paskolos sumą.