Grožis

Pratimai pagerinantys moters kūno formas

paco-rabanne-lady-million-edp-moterims-80ml Tam tikri pratimai, taip pat plaukimas palankiai veikia krū­tinės raumenis ir padeda iš­saugoti gražų biustą.Štai keletas pratimų, ku­riuos rekomenduojama daryti kasdien tiesiai, suglausti kojas. Į šonus ištiestas rankas pakelti sulig pe­čiais, paskui jas kryžįuoti ant krūtinės taip, kad dešiniosios ran­kos plaštaka būtų virš kairiosios rankos plaštakos, o paskui, at-virkščiai (pirminė padėtis nekeičiama), kad kairioji plaštaka at­sidurtų virš dešiniosios. Pratimą kartoti 4 kartus.

 • Stovint rankomis sukami ratai: 4 kartus at­gal, 4 kartus — į priekį.
 • Atsistoti tiesiai, rankas sulenkti per alkūnes taip, kad dilbiai su žastais sudarytų statų kampą. Staigiai moti rankas atgal   sugniaužiant   kumščius.   Grįžti   j   pradinę   padėtį.

Pratimą kartoti 5 kartus.

4  pratimas. Atsistoti tiesiai. Kojas pražergti sulig pečiais.
Ištiestas rankas kelti į viršų, kuo smarkiau atsilošti ir įkvėpti.
Pasilenkiant paliesti rankomis žemę — iškvėpti.
Kuo labiau atpalaiduoti raumenis ir grįžti į pradinę padėtį. Prati­
mą kartoti 5 kartus.

Pabaigai patariama daryti labai paprastą pratimą laikysenai gerinti — uždėti ant galvos storą knygą ir 2—5 minutes vaikščioti po kambarį.

LIEMUO, STRĖNOS IR PILVAS

Kad liemuo per daug nesustorėtų, pirmiausia reikia laikytis die­tos ir daryti pratimus. Štai pratimai norinčioms suplonėti.

 • Atsistoti tiesiai, kojas pražergti sulig pečiais, rankas atpalaiduoti ir nuleisti žemyn. Pasukti liemenį į kairę ir kartu moti rankas į kairę. Pažiūrėti atgal žemyn. Grįžti į pra­dinę padėtį, paskui sukti liemenį į dešinę. Pratimą kartoti po 8 kartus į kiekvieną pusę.
 • Atsistoti tiesiai, kojas pražergti šiek tiek pla­čiau negu pečiai. Per alkūnes sulenktas rankas pakelti sulig krū­tine. Sukti liemenį į kairę, paskui į dešinę . Pratimą kartoti 4 kartus į kiekvieną pusę.
 • pratimas (patariama daryti toms, kurios dirba pasilen­kusios, kad.išsaugotų gražią laikyseną). Atsistoti tiesiai, ant pirš­tų galų, rankas pakelti vertikaliai į viršų,  pakelti galvą. Taip vaikščioti po kambarį 3 minutes.

Pratimai reikalingi ir grakščioms strėnoms išsaugoti. Štai ke­letas pratimų, kuriuos turėtų daryti sėdimą darbą dirbančios mo­terys.

1 pratimas. Atsistoti tiesiai, kojas pražergti sulig pečiais, rankas nuleisti žemyn. Lenktis į kairę, kairiosios rankos pirštais po truputį slinkti šlaunimi žemyn. Tris kartus vis daugiau pasi­lenkti ir grįžti į pradinę padėtį. Taip pat lenktis į dešinę pusę. Pratimą kartoti po 6 kartus į kiekvieną pusę.

2 pratimas. Atsistoti tiesiai, kojas pražergti sulig pečiais. Energingai kelti rankas į viršų, giliai įkvėpti. Raumenis atpa­laiduoti, lenktis į priekį ir paliesti pirštais grindis. Iškvėpti. Paskui, nekeičiant kojų padėties, atsilošti. Grįžti į pradinę padėtį. Pratimą kartoti 5 kartus.

 • Atsistoti tiesiai, dešine ranka laikytis už stalo krašto arba kėdės atkaltės. Moti kairiąja -koja Į priekį ir atgal po 5 kartus į kiekvi-eną pusę. Tą patį pratimą daryti ir dešiniąja koja laikantis kairiąja ranka.
 • Atsiklaupti ant grindų (keliai turi būti su­glausti), rankos ant klubų. Nejudinant kelių, atitolinti pėdas per 40 cm. Atsisėsti ant kairiosios kojos nepakeliant kelių nuo grindų, grįžti į pradinę padėtį. Paskui atsisėsti ant dešiniosios kojos, grįžti į pradinę padėtį. Pratimą kartoti 5—10 kartų į kiekvieną pusę. Kai strėnos storokos, pratimą galima kartoti 15—20 kartų į kiekvieną pusę.

Be gimnastikos pratimų, strėnas plonina masažas ir dušas. Iš pradžių strėnas reikia pamaigyti pirštais, o paskui gana smarkiai patapšnoti. Cia gali padėti ir kočėlas. Juo strėnos kočiojamos 2— 3 minutes. Po masažo reikia nusimaudyti šaltu dušu arba stipriai apsitrinti šaltu vandeniu.

Štai pratimai, kurie padės išsaugoti gražią pilvo formą:

 1. Kasdien pilvą trinti šaltu vandeniu: pradėti nuo dešiniojo

Šono (ties juosmeniu) kairiojo šono link, ir. atvirkščiai, paskui ap­skritiminiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę.

 1. Po šiltos vonios šaltas dušas.
 2. Dirbant sunkiai fiziškai dėvėti korsetą.
 3. Treniruoti pilvo raumenis.
 4. Sportuoti, geriausiai — plaukioti.
 5. Nėštumo metu nešioti specialų pilvą palaikantį korsetą, kurį galima susiaurinti ir paplatinti.

Kai, smarkiai suliesėjus ar po gimdymo, nusilpsta pilvo sie­na, be šalto dušo, pilvą reikia trinti skysčiu, padarytu iš rozmari­no nuoviro (1 valgomasis šaukštas žolių 0,5 1 vandens), 2 valgo­mųjų šaokštų acto, 2 valgomųjų šaukštų degtinės ir 1 valgomojo šaukšto druskos.

Po sėdimo darbo pilvo raumenims stiprinti siūloma daryti to­kius pratimus.

 • Atsigulti ant nugaros, rankas pakišti po sėd­menimis. Pakelti ištiestą dešiniąją koją aukštyn. Keliant koją, iš­kvėpti. Nuleisti koją iki 10 cm nuo grindų. Nuleidžiant koją, įkvėpti. Pratimą kartoti 7 kartus. Tą patį daryti kairiąja koja. Visą pratimą dešiniąja, ir kairiąja koja kartoti po 3 kartus. Po kiekvieno tokio ciklo galima truputį pailsėti.
 • . Atsigulti ant nugaros. Rankas ištiesti pagal šonus delnais žemyn. Nepakeliant kojų nuo grindų, lėtai atsisėsti. Remiantis rankomis, atsigulti. Pratimą kartoti 5 kartus.
 • Atsistoti tiesiai, kojas pražergti sulig pečiais. Lenktis į priekį ir paliesti pirštų galais grindis.

www.kvepinkis.lt