Namams,  Paslaugos,  Verslas

Saulės elektrinių atsipirkimo niuansai

Pastaraisiais metais pastebima akivaizdžiai  spartėjanti saulės elektrinių plėtra. Tą lemia net tik kelis kartu nukritusi šių įrengimų kaina, bet ir vis labiau klientų atžvilgiu tobulėjanti APVA parama. Prieš keletą metų pirmą kartą Lietuvos gyventojams suteikta galimybė gauti kompensaciją už saulės elektrinių įrengimą tiek nuosavuose namuose, tiek daugiabučiuose.

Specialistai teigia, jog prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje buvo tikras saulės elektrinių bumas. Tačiau jos atsipirkdavo per labai didelį laikotarpį. Viskas su laiku pasikeitė. Dabar statyti elektrines yra išties jau tinkamas metas, nes jų kaina žymiai nukrito ir jos tapo greitai atsiperkančios. Artimiausių kelių metų perspektyvoje žymaus saulės elektrinių atsiperkamumo kritimo specialistai nenumato.

Remiantis pačiais įvairiausiais tyrimais, numanoma, jog maždaug po dvidešimties metų saulės elektrinės pagamins net iki 70 % visos pasaulio elektros energijos. Be abejonės, prognozes gali pakoreguoti nauji pasiekimai, tačiau vis tiek aišku, kad saulės elektros vaidmuo pasaulyje tik didės.

Kalbėdami apie APVA paramą, įsirengiant saulės elektrines tiek nuosavuose namuose, tiek daugiabučiuose, specialistai išskiria keletą šio reiškinio privalumų:

  • Didelės elektrinės visuomet bus santykinai pigesnė nei mažos. Tačiau elektrinės ant individualių namų turi esminį privalumą – didelė dalis pagaminto elektros energijos yra suvartojama vietoje. Taip mažiau yra apkraunami elektros laidai ir mažėja elektros paskirstymo kaštai.
  • Kalbant apie tai, kad didelės elektrinės yra pigesnės, įrengimai ant daugiabučių namų turėtų būti labai patrauklus variantas. Taip  ir yra. Tačiau verta žinoti apie vieną aspektą – tokiu atveju reikalingas visų tame name gyvenančių narių sutikimas. Todėl labai svarbu, prieš užsakant saulės elektrinę, pasirūpinti tokiais kartais ir sunkiau įveikiamais dalykais. Visgi, praktika rodo, jog šiandien žmonės vis noriau atsižvelgia į galimybę pasinaudoti natūraliais gamtos ištekliais, nepakenkiant nei sau, neis supančiai aplinkai.

Taigi, kalbant tiek apie jėgainės kainą ir  jos atsiperkamumą vieno universalaus atsakymo nėra. Paprastai saulės energijos įrenginiais prekiaujančios įmonės ne tik pasiūlys ir išrinks reikiamą gaminį, bet ir suteiks įrangos sumontavimo paslaugas. Dar vienas svarbus dalykas – pažymos paramai gauti pildymas. Atsinaujinančios energetikos srityje dirbantys profesionalai padės užpildyti anketą ir pateikti prašymą. Tad galite būti tikri, jog gausitę reikiamą paramą ir visas įmanomas lengvatas.