vaistai nuo kosulio vaikams
Sveikata

Skirtingas kosulys signalizuoja skirtingus susirgimus

Ar pastebėjote, kad gydytojo kabinete ištarus tokį negalavimo simptomą kaip kosulys, medikas mįslingai prisimerkia ir lyg vanagas apipila šimtu papildomų klausimų. Norėdama išvengti šio tardymo iškart apibūdinu kosulį kuo smulkiau. Pasak medikų, jiems svarbiausia žinoti ar tai sausas, skausmingas, ar šlapias kosulys. Paanalizuokime kokias ligas šie apibūdinimai išduoda?

Sausas kosulys

Pats lengviausias yra sausas kosulys, nes neretai jis sukelia nemalonius pojūčius, tačiau nėra susijęs su kvėpavimo takų ligomis. Dažnai tai darbuotojų daug laiko praleidžiančių užterštoje aplinkoje, vadinama profesinė, liga. Tuomet tinkamiausi visi vaistai nuo kosulio, kurie padeda atsikosėti. Efektyvūs vaistai nuo sauso kosulio yra sirupai, arbatos, ledinukai, dažniau išeiti pasivaikščioti prie jūros ar į mišką ir pakvėpuoti grynu pušų kvapu.

Jeigu sausą kosulį lydi temperatūra ir bėrimai, verta sunerimti. Dažnai sausas kosulys kamuoja tris dienas, o vėliau pasidaro šlapiu. Todėl būtina atlikti tyrimus, norint išsiaiškinti ar tai nėra sinusitas, rinitas ar net širdies nepakankamumas. Jeigu nėra viena iš šių ligų, puikiai padeda paprasčiausias sirupas nuo sauso kosulio (tarkim, sirupas nuo kosulio vaikams prospan).

Skausmingas

Jeigu kosulį lydi nemalonūs pojūčiai vertėtų neeksperimentuoti, nes įprasti vaistai nuo kosulio gali nepadėti. Kreipkitės pas gydytoją, nes toks kosulys (kuris kartais panašėja net į dusimą) gali signalizuoti plaučių uždegimą, pleuritą. Sergant šiomis ligomis kosint skauda krūtinę, ypač skausmas sustiprėja įkvėpus oro. Šiuo atveju nepadės liaudiski vaistai nuo kosulio, reikia gydytojo išrašytų antibiotikų, taip pat bent kelias dienas neiti į darbą, o pagulėti namuose.

Šlapias kosulys

Toks kosulys negali užsitęsti ilgiau nei dvi savaites. Tačiau pajutus pirmuosius simptomus puikiai suveiks įprasti vaistai nuo kosulio. Tarkim, sirupiniai vaistai nuo slapio kosulio vaikams, taip pat efektyvus vaistai nuo kosulio yra liaudiški. Tokie vaistai atsikosėjimui padeda kaip pastilės arba saldainių pavidalo vaistai nuo kosulio vaikams.

Tačiau jeigu kosulys nepraeina, o jį lydi temperatūra, bendras kūno silpnumas, būtina keliauti pas medikus. Toks kosulys gali simbolizuoti tuberkuliozę arba ūminį bronchitą. Tuomet vaistai nuo kosulio nepadės.