Kelionės,  Laisvalaikis

Slidinėjimas – komandos formavimui

slidinėjimasKomandos formavimas – gana sudėtingas procesas. Jis nenutrūkstantis, nes visada komandai reikia papildomų iššūkių ir sustygavimo. Galbūt dėl šios priežasties ir atsirado nauja paslauga – komandos formavimas slidinėjimo kelionės metu.

Viskas labai paprasta – komanda įmonės lėšomis išsiunčiama savaitei ar daugiau laiko paslidinėti. Dalį dienos jie dalyvauja kursuose, seminaruose, pratybose, kitą dalį – slidinėja ir pramogauja, stengiasi pažinti vienas kitą gana neįprastomis sąlygomis. Slidinėjimas – ne skystablauzdžiams, todėl kai kam tai gali būti ir asmeninio tobulėjimo momentas, kai reikia nugalėti save, įveikti aukščio baimę ir pasitikėti kitais žmonėmis. Aišku, svarbus ir komandos vaidmuo, nes slidinėjimo kelionės dažniausiai yra į Italiją, Austriją, Prancūziją, Gruziją ir kitas šalis, kur tikrai negalima vadinti „namais“.

Ko galima išmokti tokios kelionės metu?

Priklausomai nuo dėstytojo rimtumo ir pasiruošimo, galima užsienio slidinėjimo bazėse suorganizuoti ir pardavimų skatinimo ir projektų valdymo kursus. Bet juos reikia organizuoti atskirai ir siųsti ne tik komandą, bet ir dėstytoją. Paprastai rimtose kompanijose darbuotojų tobulėjimui pinigų negailima, todėl toks būdas sustiprinti komandą yra kartu ir akivaizdus lojalumo skatinimo pavyzdys. Argi norėsite palikti įmonę, kuri kas metai jus vežioja į slidinėjimo keliones nemokamai, kur su kolegomis diskutuojate apie savo darbą, slidinėjate ir gerai leidžiate laiką? Vargu…

Slidinėjimas – tik viena iš veiklų, kuria galima slidinėjimo kurortuose užsiimti. Visada galima vykti į ekskursijas, apsipirkti, arba tiesiog gerai leisti laiką vietiniuose sveikatingumo kompleksuose. Čia ne gulėjimas po palme, kai atjungiamos smegenys. Priešingai, smegenys čia stimuliuojamos dėl veiklos gausos, bet tuo pačiu suteikiama proga ir pailsėti. Aišku, laisvalaikis yra aktyvus.

Organizaciniai momentai irgi svarbūs. Jei komanda didesnė, vieno viešbučio kambario gali ir nepakakti, todėl reikės ir nedidelės konferencijų salės su projektoriumi, kėdėmis ir stalais. Taip pat reikės pasirūpinti ir maitinimu, nes tai neturėtų būti kiekvieno dalyvio rūpestis ir dėmesio atitraukimas nuo tikrojo tokios kelionės tikslo. Dėl šios priežasties reikia pasikliauti ir profesionaliais kelionių organizatoriais (pavyzdžiui, himountains.lt komanda), kurie padės suorganizuoti papildomas priemones tokiai kelionei. Aišku, keliaujant didesne grupe galima tikėtis ir didesnių nuolaidų kiekvienam asmeniui. Čia jau prasideda įmonės finansiniai reikalai, į kuriuos nesikišime.

Rezultatas akivaizdus – slidinėjimas suvienija komandą, išryškina jos stipriąsias puses, taip pat padeda susitvarkyti su silpnosiomis grandimis. Darbuotojai po tokios kelionės grįžta atsipūtė dvasiškai, pakeitę aplinką ir sukaupę naujų jėgų tuoj pat kibti į darbus ir dar efektyviau dirbti ir siekti jiems nustatytų tikslų.