Namams,  Patarimai

Supleškėjo namas? Kaltinkite tik save

Vos ne kasdien per žinias tenka išgirsti naujienas, kad Lietuvoje vėl kilo gaisras, nusinešęs žmonių turtą ar net gyvybes. Specialistų teigimu, gaisrai dažniausiai kyla dėl žmonių tingėjimo bei aplaidumo ir noro sutaupyti.

Reikia pripažinti, kad kaminai nėra pigūs, todėl žmonės dažnai pasitiki „garažiniais“ meistriukais, kurie dedasi kaminų žinovais ir siūlo savo produkciją išties patraukliomis kainomis. Įsigiję patentus, jie skelbiasi, kad montuoja kaminus, deda jų įdėklus, tačiau realybė tokia, kad dažnas jų net nežino, kam yra reikalingas tas kamino įdėklas. Žmonės susigundo žemesnėmis kainomis, tačiau reikia atminti, kad pigiai ir gerai nebūna. Visgi, blogiausia tai, kad tokie „specialistai“ dažniausiai dirba vieną sezoną, paprastai vasarą, nes tada prasideda statybų bumas, o tada dingsta lyg skradžiai į žemę su visais savo patiklių klientų pinigais. Deja, būdų, kaip išsireikalauti atsakomybės už kokybę, nėra, o suteikta kokybės garantija yra nieko neverta. Šioje situacijoje išlenda Lietuvos įstatymų spragos, nes nėra tokius darbus kontroliuojančios institucijos, kuriai nukentėjęs žmogus galėtų pasiskųsti. Tad, perkant bei montuojant kaminą nereiktų taupyti, o rinktis tik patikimas įmones bei specialistus.

Kaminkrėtys –garbingas amatas

Kita priežastis, kodėl kyla gaisrai, yra žmonių tingėjimas. Vien žinojimas, kad kaminą reikia periodiškai valyti du kartus per metus, prieš šildymo sezoną, neapsaugo nuo nelaimių, kurių galima išvengti pasisamdžius profesionalų kaminkrėtį. Šiuolaikiniai kaminkrėčiai naudoja ne tik senus ir tradicinius kaminų valymo įrankius – svambalus bei šepečius, tačiau yra ir apsiginklavę šiuolaikine įranga bei priemonėmis, kurios leidžia įvertinti kamino būklę, nustatyti, kokia yra anglies dvideginio koncentracija ir pan. Kaminkrėčio paslaugos kainuoja apie 30 eurų, tai išties nedidelė suma, kurią būtų galima sumokėti už savo saugumą.

Ir pabaigai…

Ar žinote, kad kaminkrėtys neša laimę? Pasak vienos legendos, kaminkrėtys suvaldė pasibaidžiusius žirgus ir išgelbėjo Anglijos karalienę nuo mirties. O štai kitas pasakojimas teigia, kad kaminkrėtys, valydamas kaminą, nugirdo sąmokslininkų kėslus nužudyti karalių ir jį laiku perspėjo. Žinoma, tai tik legendos, tačiau kaminkrėtys laimės simboliu paskelbtas dėl gerokai žemiškesnių ir paprastesnių dalykų.