Paslaugos,  Patarimai,  Transportas

Vasarinės padangos: dažniausiai užduodami klausimai

padangosPadangos yra vienintelis automobilio sąlytis su kelio danga, o tuo pačiu vienintelė galimybė sustabdyti automobilį taip greitai, kaip tik tai yra įmanoma. Taigi, kokybiškos padangos gali padėti išvengti nelaimingo auto įvykio. Visgi, reikia žinoti, kaip tinkamai padangas eksploatuoti, kad jos ilgiau tarnautų ir būtų patikimas saugumo garantas.

Koks yra rekomenduojamas vasarinių padangų protektoriaus gylis?

Specialistai rekomenduoja mažiausiai 3 mm padangos protektoriaus gylį. Tuo tarpu, minimalus gylis turėtų būti ne mažesnis nei 1.6 mm. Stipriai nusidėvėjus padangoms, padidėja stabdymo kelias, esant prastoms vairavimo sąlygoms, todėl padangas vertėtų pakeisti nelaukiant, kol jų protektorius pasieks minimalų leistiną gylį.

Kaip reikia saugoti vasarines padangas žiemos sezonu?

Pirmiausia būtina padangas gerai nuplauti, o jei turite padangas su ratlankiais, pasirūpinkite ir jų švara. Vėliau padangos turėtų būti laikomos sausoje, tamsioje bei vėsioje vietoje, pavyzdžiui rūsyje. Beje, galite padangas saugoti ir padangų saugyklose. Tiesa, atminkite, kad nesumontuotas padangos turi būti laikos vertikalioje padėtyje. Tuo tarpu, padangas su ratlankiais galite tiesiog sukrauti į krūvą.

Ar galima žiemines padangas naudoti vasarą?

Galima, tačiau tikrai nerekomenduojama. Visų pirma, žieminės padangos šiltuoju metų sezonu dėvisi greičiau. Visų antra, žieminių padangų techninės savybės netinkamos vasaros sąlygoms: mažesnis sukibimas, jei kelio danga yra šlapia, prastos stabdymo savybės, o tuo pačiu ir prastesnis saugumas.

Kada tikrinti padangų slėgį?

Slėgis turi būti patikrintas iš karto sumontavus padangas. Be to, slėgį būtina tikrinti reguliariai visus metus, nepamirštant ir atsarginės padangos. Slėgį reikia tikrinti tuomet, kai padangos yra šaltos, o ne iš karto po ilgo važiavimo.

Ar yra galiojimo laikas vasarinėms padangoms?

Taip, yra. Visos padangos, įskaitant ir atsarginę, kurios yra senesnės nei 10 metų, nebėra tinkamos eksploatavimui, net ir tuo atveju, jei protektoriaus gylis atitinka visus reikalavimus. Taip yra dėl to, kad laikui bėgant guma taip pat sensta ir pradeda skilinėti bei trūkinėti, todėl vairuoti automobilį su tokiomis padangomis nėra saugu.