Vidutinis atlyginimas
Finansai

Vidutinis atlyginimas ir požiūris į savo pajamas

Domitės, koks yra vidutinis atlyginimas skirtingose pasaulio šalyse? Bandote tai palyginti? Tačiau ar tikrai manote, kad tai daryti yra verta? Kiekvienos šalies ekonominė padėtis yra skirtinga. Jei lygintumėte Lietuvą su Šveicarija, tai būtų lyg diena ir naktis. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir lyginant įvairias Skandinavijos šalis. Todėl turite suprasti, kad pirmiausia reikia atsižvelgti ir į kitus individualius kiekvienai šaliai priskiriamus veiksnius. Kita vertus, jei žvelgdami į vidutinį darbo užmokestį, vyraujantį mūsų šalyje, jūs norite suprasti ar jūsų dabartinės gaunamos mėnesinės pajamos yra pakankamos ir laikomos „normaliomis“, taip pat neturėtumėte apsigauti. Vidutinis darbo užmokestis neparodo, jog gaunant tokį užmokestį jų žmogui turėtų pakakti.

Kiekvienas žmogus gyvena skirtingą gyvenimą ir kiekvienas žmogus turi labai skirtingus finansinius įsipareigojimus. Be to, kiekvieno žmogaus finansinis raštingumas taip pat labai akivaizdžiai skiriasi. Todėl vienam vidutinio darbo užmokesčio gali visiškai pakakti, o kitas gaudamas tokio dydžio mėnesines pajamas gali nepadengti nei trečdalio jam tenkančių mėnesinių išlaidų. Todėl suprantama, kad yra labai daug skirtingų veiksnių, į kuriuos vertėtų atsižvelgti, jei jūs norite suprasti, kokios iš tikrųjų yra jūsų pajamos ir kokiomis jos būtų vertinamos žvelgiant į vidutinį darbo užmokestį. Kaip bebūtų, tai nėra rodiklis, į kurį jūs turėtumėte atsižvelgti.

Jei jūs norite gyventi orų gyvenimą, natūralu, kad privalote įvertinti savo pagrindinius tikslus ir kartu atsižvelgti į savo poreikius bei patiriamas išlaidas. Mūsų gyvenimo būdas daro tiesioginę įtaką ir mūsų asmeniniam biudžetui. Kuo daugiau išlaidų mes patiriame, tuo didesnių pajamų mums reikia. Todėl vertinti pajamas turėtumėte atsižvelgdami ir į tai, ką mes norime pasiekti. Be abejo, žmonės, kurie dirba samdomą darbą, labai dažnai yra susitaikę su savo gaunamu darbo užmokesčiu ir stengiasi gyventi atsižvelgdami į savo nekintantį mėnesinį biudžetą. Tačiau jūsų gaunamos mėnesinės pajamos iš oficialaus darbo tikrai neturėtų jums tapti riba, kurios jūs neleistumėte sau peržengti.

Tuo tarpu žmonės, kurie bent kartą gyvenime yra pabandę užsidirbti savo pačių jėgomis, t.y. imtis tam tikros individualios veiklos ar įkurti nuosavą verslą, sugrįžę dirbti į samdomą darbą įprastai susiduria su pakankamai dideliais sunkumais ir jiems būna ganėtinai sudėtinga susitaikyti su faktu, jog jie nuo šiol turės gyventi tik atsižvelgdami į savo fiksuotą darbo užmokestį. Dėl šios priežasties tokie žmonės labai dažnai imasi ne vienos papildomos komercinės veiklos, kuri padeda jiems pradėti generuoti didesnes mėnesines pajamas, kartu sukuriant ir geresnį rytojų. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus turėtų stengtis išsikelti sau vis aukštesnius ir didesnius tikslus. Jokiu būdu nereikėtų sustoti ir manyti, kad jums viso to, ką turite pakanka, ar tiesiog jums nepasiseks, nepaisant to, kiek jūs bebandytumėte. Jūs turite savimi pasitikėti ir leisti sau bandyti tol, kol galiausiai jūs galėsite pasiekti visišką finansinę nepriklausomybę.

Todėl net jei jums iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę imtis individualios veiklos ar turėti nuosavo verslo, pagalvokite apie tai, kokia yra jūsų svajonė ir ką jūs savo gyvenime iš tikrųjų norėtumėte pasiekti. Pagalvokite apie tai, kaip save jūs įsivaizduojate po penkerių ar dešimties metų. Jei jūs nematote savęs dabartinėje darbovietėje, galbūt jūs turite idėjų, kurias visuomet norėjote įgyvendinti? Galbūt jūs norite būti patys sau vadovais ir turėti nuosavą verslą? Jei taip, imkitės veiksmų jau dabar ir galiausiai galėsite džiaugtis savo pasiekta sėkme.