Įvairūs,  Patarimai,  Transportas

VIN kodas: sužinokite ką iš tiesų perkate!

VIN kodas: sužinokite, ką iš tiesų perkate!

VINAutomobilis – tai kasdieninė transporto priemonė. Deja, ekonominės sąlygos Lietuvoje tikrai ne visiems suteikia galimybę įsigyti automobilį iš salono, o permokėti perkant lizingu taip pat nevilioja.  Todėl dauguma mūsų esame priversti ieškoti naudotų automobilių. Didžiausias tokių sandėrių trūkumas – jūs niekada negalite būti šimtu procentų užtikrintas kokią mašiną perkate. Galbūt kadaise ji patyrė stiprių avarijų, o gal net buvo apvirtusi? Ir štai čia jums vertėtų plačiau sužinoti, kas yra VIN.

VIN – jūsų automobilio asmens kodas

Kaip kiekvienas iš mūsų turime tam tikrą asmens kodą, taip ir automobiliai turi savąjį. Šis numeris, dar žinomas, kaip VIN (angliškai: vehicle identification number) susideda iš septyniolikos simbolių: raidžių ir skaitmenų. Pagal šį kodą galima ne tik nustatyti visą jame užkoduotą informaciją apie automobilį, jo dalis bei variklį, bet ir sužinoti transporto priemonės užregistruotų įvykių istoriją. Todėl VIN kodas gali jums pasitarnauti sužinant ar automobilis nėra stipriai pažeistas, o jei toks vis vien jus sudomino, žinodami defektus bei pažeidimus galėsite pagrįstai derėtis ir galbūt nusipirkti automobilį pigiau. Tačiau ši informacija yra prieinama ne visiems ir paslaugą teikia tik tam tikros įmonės. Vieną jų rasite apsilankę www.autodna.lt. VIN dažniausiai randamas mašinos dalyse, kurias atskirti nuo automobilio yra itin sudėtinga, tačiau galite jį sužinoti ir kur kas paprasčiau. VIN kodas taip pat būna įrašytas į techninį pasą, kaip automobilio identifikavimo numeris.

Kuo jums padės VIN kodas?

vin kodasKai sužinosite koks automobilio, kuris patraukė jūsų akį, VIN kodas, nuėję į AutoDNA interneto svetainę galėsite gauti nemažai informacijos už itin žemą kainą. Visų pirma sužinosite informaciją, kurią jau ir taip žinote: automobilio spalvą, markę, modelį, šalį kurioje automobilis buvo surinktas, variklio darbinį tūrį ir tt. Galbūt jums patikusi transporto priemonė yra vogta? Tai jūs taip pat sužinosite, tačiau jei visgi kyla tokių abejonių, vertėtų pasitikrinti policijoje. Šis VIN kodas tai pat gali padėti jums sužinoti tikrąją automobilio ridą. Nors už tokią apgaulę numatytos griežtos bausmės, sukti pardavėjai vis vien neretai atsuka odometro parodymus, kad automobilis pasirodytų mažiau panaudotas ir vertingesnis.

Kiekvienas parduodamas automobilį stengiamės gauti kuo didesnį pelną. Deja dauguma pardavėjų yra sukti, tačiau jūsų laimei VIN kodas padės jums sužinoti teisybę apie jūsų būsimą transporto priemonę. Tad kodėl neišleidus keleto eurų tam, kad sužinotumėte, ką iš tiesų perkate ir galbūt net sutaupytumėte nusiderėdami? AutoDNA dėka, VIN kodas suteiks jums visą informaciją, kurią galbūt pardavėjai nori nuo jūsų nuslėpti!