Finansai,  IT ir technologijos,  Įvairūs,  Paslaugos,  Patarimai,  Verslas

Visada skolintis reikia atsakingai

kreditaiGreitųjų paskolų bendrovės mato ne visą būtiną mokumui vertinti informaciją – kredito istorijoje neretai trūksta didžiosios dalies informacijos apie kliento esamą finansinę padėtį. Taip yra todėl, kad lizingo prekės ir paslaugos neretai yra net nenurodomos kredito istorijoje, todėl kreditorius negali tiksliai žinoti kokias išlaidas patiria paraišką pateikęs asmuo. Kredito istorijoje dažniausiai paskolų teikėjai mato tik tą informaciją, kuri susijusi su paskolomis. Tai reiškia, kad ten galima matyti tik kredito sutartis, jų galiojimo laiką, paskolos sumas ir t.t. Taip pat ten nurodoma informacija ir apie įsiskolinimą kitoms bendrovėms. Ieškantiems kredito pirmiau reikia peržiūrėti savo kredito istorijos ataskaitą, nes tik šitaip bus lengviau nuspėti ar esat mokus ar ne.

Jeigu kredito istorijos ataskaitoje matoma, kad turite keletą kreditų, už kuriuos dar nesate iki galo atsiskaitę, vadinasi, kad tos paslaugos yra aktyvios. Visos tos sutartys yra skaičiuojamos prie bendros išlaidų sumos. Tai reiškia, kad kredito bendrovės pirmiau paskaičiuos kiek jūs gaunate pajamų ir kiek jų skiriate paskolų bendrovėms kiekvieną mėnesį. Tai daryti privalo visi paskolų teikėjai, nes tai nurodoma atsakingo skolinimo nuostatose.

Jeigu patys matote, kad kredito istorijoje jūsų įmokų suma sudaro 40 procentų pajamų, tada neturėtumėte gaišti savo ir kreditorių laiko, nes vis tiek paskolos paraiška bus greitai atmesta. Tokios informacijos nepavyks nuslėpti, nes jūs turėsite duoti sutikimą, kad kreditorius galėtų patikrinti visą informaciją, o jeigu sutikimo neduosite, tai ir paskolos bet kokiu atveju negausite.

Kredito istorijos ataskaitoje yra suformuojami duomenys tuomet kai atsiranda naujos paslaugos. Aiškiau kalbant, jeigu paėmėte kreditą, jūsų kredito istorijos ataskaitoje bus pakoreguota informacija ir jūsų skolinimosi reitingas sumažės. Žinoma, tas pats taikoma ir pavėlavus sumokėti kredito įmoką – jeigu pavėluojate bent dieną ar kelias, kreditorius turi pilną teisę jus įtraukti į skolininkų sąrašus, o tada jau jums iškils grėsmė ilgam laikotarpiui.

Imant paskolas ir kreditus, visada svarbu kruopščiai peržiūrėti savo galimybes, nes skolintis be jokio saiko ir tikslo tikrai yra gana pražūtingas žingsnis.