Basilico
Maistas

Tikra itališka pica Vilniuje

Su draugais neretai  susitinkame picerijoje, kurioje ne tik pasimėgaujame picomis, bet taip pat galime stebėti įvairias sporto varžybas, ir t.t. Šį kartą nusprendžiau išbandyti kažką naujo ir paragauti tikros itališkos picos, kuri kepama autentiškoje krosnyje. Mano pasirinkimu tapo restoranas Basilico, kuriame lankėmės pirmą kartą, ir likome tikrai maloniai nustebinti  tikrai puikiu picų skoniu, jaukia atmosfera, ir nepriekaištingu aptarnavimu.

Lyginant su kitomis picerijomis, šiame restorane kainos yra tikrai palankios, ir užsakytos standartinės 30 cm picos vienam žmogui tikrai pakanka. Nusprendžiau paragauti keturių sūrių picos – nors tokią picą esu valgiusi ir kituose restoranuose, tačiau man patiko tai, kad čia ši pica yra ruošiama ir su „Džiugo“ sūriu, kuris yra vienas mano mėgstamiausių. Draugai nusprendė užsisakyti Palermo ir Neapolietišką picą, kurių skoniu, kaip teigė, taip pat nenusivylė. Man patiko tai, kad šios picos gali būti valgomos be jokių papildomų padažų, kaip kad esame pratę. Ne kartą esu viešėjusi Italijoje, kur tikrai neįprasta prašyti pomidorų padažo prie picos. Vis dėlto, šio įpročio galima ir atsisakyti, kai picos skonis yra iš tiesų ypatingas.

Kadangi restorane lankėmės penktadienio vakarą, leidome sau restorane pabūti kiek ilgiau, ir paragauti kitų meniu siūlomų patiekalų. Nors pica buvo tikrai soti, tačiau begurkšnodami pasirinkus gėrimus nusprendėme užsisakyti ir šaltųjų užkandžių. Italų restoranuose mane visada žavi siūlomos užtepėlės su skrudinta duona, tad ir šį kartą neatsispyriau pagundai paragauti skrebučių su ančiuviais ir pomidorais. Besimėgaudami puikiais užkandžiais nė nepajutome, kaip greitai prabėgo vakaras, ir prieš išeidami namo, užsisakėme kavos ir Tiramisu desertą.

Šiame restorane man tikrai labai patiko aplinka ir malonus aptarnavimas, o puikaus skonio maistas tiesiog glostė gomurį. Čia ragauta pica – tikrai viena skaniausių, kurias yra tekę valgyti. Restorane puikiai praleidome laiką ir sočiai pavalgėme, o svarbiausia yra tai, kad tam nereikėjo išleisti pernelyg daug pinigų. Visiems, kurie nori paragauti tikros itališkos picos, tačiau neturi galimybių nuvykti į Italiją, tikrai rekomenduočiau būtent šį restoraną.

Basilico nemokama staliuko rezervacija galima internetu.