IT ir technologijos,  Verslas

5 SEO blogai, kuriuos skaito SEO specialistai

Optimizavimas paieškos sistemoms, kitaip SEO, yra nuolat kintantis ir dinamiškas reiškinys. Niekas iki galo nežino (išskyrus patį Google) kaip veikia visi paieškos sistemos algoritmai, tačiau nuolat stebintys situaciją, nagrinėjantys optimizavimo poreikį, priežastis, pasekmes dalinasi ir savo informacija bei patarimais bloguose. Esama nemažai ir lietuviškų blogų, tačiau šiandien susikoncentruosime į pačius pačiausius – 5 SEO blogus, kuriuos skaito SEO specialistai.

Oficialus Google blogas

Nors šiame bloge tikrai nerasi patarimų kaip optimizuoti tinklalapį, tačiau čia tikrai sužinosi svarbiausias Google naujienas, pakeitimus, tendencijas, daug dėmesio skiriama raktažodžių tendencijoms aptarti. Tai svarbu visiems sekantiems kiekvieną paieškos sistemos žingsnį, nes nuo supratimo kaip veikia Google priklauso kokybiškas SEO.

Sarch Engine Land

Populiariausias SEO blogas, nes jame galima rasti ne tik karščiausias paieškos sistemų naujienas, tendencijas, tačiau ir atsakymus į kone kiekvieną kylantį optimizavimo klausimą. Būrys rašytojų ir SEO specialistų kiekvieną temą įvairiais aspektais išnagrinėja ne vieną kartą. Tai vienas iš tų šaltinių, kuriuos prie kavos puodelio patikrina kiekvienas IT srityje dirbantis specialistas .

Search Engine Watch

Kaip ir paminėtasis aukščiau, Search Engine Watch apžvelgia visas aktualias temas ir vienas pirmųjų paskelbia karščiausius pokyčius paieškos sistemose. Tačiau specialistai pastebi, jog Search Engine Watch į kiekvieną naujieną įdeda kiek daugiau darbo, surenka daugiau informacijos, tad plačiau nušviečia ir pateikia daugiau įžvalgų.

Search Engine Journal

Blogas nuolat pildomas įvairių neetatinių rašytojų, tad galima rasti įvairiausių nuomonių, įvairiais aspektais išnagrinėtų temų. Puiki vieta ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus bei sužinoti svarbiausias rinkos naujienas. Tinklalapyje daug video ir detalių paaiškinimų, pamokų, kas daro šį blogą nepakeičiamu.

MOZ

Jau daugiau nei dešimtmetį MOZ žaidžia SEO rinkoje, o jų blogas yra vienas populiariausių tarp rinkos naujokų bei profesionalų, nes čia galima rasti pačius detaliausius aprašymus ir patarimus tiek pradedantiems, tiek aktyviai besidarbuojantiems SEO rinkoje. Bloge nerasime karščiausių naujienų, tačiau įvairūs rašytojai nuolat nagrinėja aktualias temas.

Jei ir tu skaitai ar skaitysi šiuos SEO blogus, greitu metu SEO paslaugos neatrodys kažkokia mistika, o labiau suprantant temą, lengviau atsirinkti kas svarbu, o kas ne.