Artėja festivalių ir įvairių renginių gamtoje sezonas, kuriam reikia ne tik geros nuotaikos – tikrai pravers ir gera palapinė. Jums tai puikiai gali patvirtinti praeitų metų „Karklės“ festivalio dalyviai, kuriems tikrai nepamaišė tvirta, nuo lietaus apsauganti palapinė, kuomet orai nebuvo tokie geri kaip tikimasi. Taigi, prieš leidžiantis į žygį ar važiuojant paklausyti muzikos po atviru dangumi, verta pasirūpinti tinkama palapine, ką mes jums ir padėsime padaryti. Apžvelgsime, kokie aspektai yra svarbiausi renkantis naują palapinę savo iškyloms.
Žmonių kiekis palapinėje. Turbūt įprasta galvoti, kad jeigu palapinė yra trivietė, vadinasi ten puikiai tilps trys žmonės. Deja, taip nėra. Tiesa tokia, kad trivietėje palapinėje vietos užtektų dviems žmonėms, o iš bėdos galėtų miegoti ir trys, tačiau tikrai jokiu būdu nesutalpinsite ten savo kelionės mantos. Daiktus teks palikti lauke, o juk to retas kuris nori. Vadinasi, jeigu važiuojate iškylauti trise, pasirūpinkite keturviete arba net penkiaviete palapine – tokiu atveju užtikrinsite, kad visi keliautojai turės galimybę patogiai išsitiesti miegmaišius ir gerai išsimiegoti ir taip pat sutalpinsite į palapinę reikalingus daiktus.
Palapinės yra skirstomos ir pagal sezonus. Pavyzdžiui, vasarinės palapinės įprastai turi nemažai ventiliacijos angų, jos yra susiūtos gana plonai, medžiaga nėra stora, o pati palapinė lengva ir ją nesunku nešioti. Visgi, jeigu norite leistis į ekskursiją ten, kur nėra taip šilta, jums reikės stipresnės, iš storesnės medžiagos pasiūtos palapinės, kurios kaina gerokai didesnė, kadangi ji yra specialiai pritaikyta atlaikyti kritulius, šaltuką, stiprų vėją ir kitas gamtos išdaigas.
Erdvė ar laikas? Jeigu norite labai erdvios palapinės – jų tikrai didelis pasirinkimas. Tačiau, turėkite omenyje, kad kempinge galite ilgai užtrukti ieškodami tinkamos teritorijos jai pastatyti, o pats palapinės statymas užtruks dar ilgiau, nebent esate profesionalas. Tiesa tokia, kad jeigu neketinate leistis į labai ilgą žygį ir keliausite vasarą, visuomet geriau imti su savimi lengvą, patogią, lengvai pastatomą palapinę, su kuria neturėsite daug problemų. Taigi, jums reikės pasirinkti – ar norite daug erdvės palapinėje, ar sutaupyti nervų bei laiko.
Didelę įtaką turi ir tai, iš kokios medžiagos palapinė yra pagaminta. Pavyzdžiui, nailono, poliesterio bei brezentinės palapinės visos yra atsparios vandeniui, tačiau yra ir kita medalio pusė – brezentinė palapinė ilgainiui pasunkės, jeigu lietus truks ne vieną dieną. Nailono bei poliesterio palapinės gali greitai išblukti nuo saulės, tad palapinės išvaizda nebus visiškai tokia pati, kokia buvo, kai ją pirkote.
Visada verta patikrinti siūles. Ypač tai svarbu, jeigu ketinate pirkti brangesnę palapinę, pavyzdžiui, tokią, kuri neperšlampa. Geriausia būtų įsitikinti, kad siūlės nėra visiškai apačioje, jos turi būti šiek tiek aukščiau, kad palapinė būtų patvari. Negana to, yra specialių audinių, kurie turi papildomą apsaugą nuo suplyšimo. Pasidomėkite, ar jūsų išsirinkta palapinė turi tokią apsaugą.
Vėdinimo sistema – svarbus dalykas, jeigu oro sąlygos prastos. Jūsų išsirinktoje palapinėje turėtų būti kokybiškas uždengiamas ventiliacijos tinkliukas, jeigu norite išvengti kondensato ir daiktų peršlapimo esant prastoms oro sąlygoms.
Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums išsirinkti palapinę, atitinkančią visus jūsų poreikius ir linkime smagių vasaros kelionių!