Ortodontija – tai odontologijos šaka kuri rūpinasi sąkandžio, kreivų dantų ir kitomis panašiomis problemomis. Dažnas iš mūsų net nesusimąsto apie tai kokią reikšmę mums turi sveiki dantys ir puikiai atrodanti šypsena.
Jei visą gyvenimą kenčiame nuo minėtų problemų, tai smarkiai paveikia ir mūsų bendrą savijautą, pradedame kompleksuoti, nepasitikime savo žavesiu.
Tiesa, dažnai sklando mitas, jog sulaukus vyresnio amžiaus nieko daryti jau nebegalime. Statytis breketus ar implantus jiems atitaisyti yra tik vaikų ar paauglių reikalas, o toks dalykas kaip suaugusių ortodontai apskritai neegzistuoja.
Tačiau tai nėra tiesa.
Atvirkščiai, šiuolaikinės ortodontinės technologijos leidžia pagerinti savo dantų būklę bet kada, reikia tiesiog tam nusiteikti.
Šiame straipsnyje – būtent apie tai, ortodontinį gydymą suaugusiam žmogui.
Kada ortodontinis gydymas yra rekomenduotinas?
Priešingai nei vyraujantis įsitikinimas, ortodontinis gydymas yra tinkamas visiems žmonėms.
Tokia procedūra yra rekomenduojama specialistų tiems kurie nori susitvarkyti savo dantų sąkandį, dantų išdėstymą ir susigrąžinti puikiai atrodančią šypseną.
Tai taip pat atsiliepia teigiamai mūsų dantų, dantenų ir žandikaulio sveikatai.
Kada geriausia pradėti ortodontinį gydymą?
Kaip pasakytų kiekvienas odontologijos specialistas, ortodontines problemas reikėtų spręsti kaip įmanoma anksčiau gyvenime. Jei vaiko sąkandis yra netaisyklingas arba jis turi kreivus dantis, pirmasis vizitas turėtų būti maždaug 7-8 metų amžiuje.
Jo metu gydytojas išsamiai ištiria burnos ertmės būklę ir įvertina ar apskritai ortodontinis gydymas yra būtinas tuo atveju. Apart neatitikimų dygimo sekoje ar dantų susigrūdimo, atkreipiamas dėmesys ir į žandikaulio būklę.
Taip pat dažnai ortodontinis gydymas yra taikomas ir paaugliams sulaukusiems maždaug 10-16 metų amžiaus. Kadangi pieniniai dantys vaikui jau būna iškritę, tai yra vienas geriausių periodų taikyti ortodontinį gydymą ir pasiekti norimų rezultatų.
Esmė lieka ta pati, kuo anksčiau pradėsime gydymą, tuo efektyviau iškilusias problemas bus galima išspręsti, o pats gydymo procesas bus lengvesnis ir mažiau truksiantis.
Tačiau nenusiminkite, jog dantų nenusitvarkėte būdami jaunesni. Kaip jau minėjome, ortodontinis gydymas gali būti sėkmingai taikomas ir esant suaugusiam. Pasirinkus gerą specialistą ir tinkamus aparatus, bus galima pasiekti nuostabių rezultatų.
Kokios pagrindinės priemonės yra naudojamos ortodontiniam gydymui?
Galima sakyti, jog ortodontiniam gydymui yra naudojamas išties didelis priemonių kiekis.
Dažniausiai jei kalbama apie vaikų ar paauglių gydymą, yra naudojami breketai – aparatai kuriuos galima išsiimti, tam, kad priežiūra būtų paprastesnė.
Tai yra efektyvus sprendimas kuomet ortodontinė situacija yra nesudėtinga. Breketų atveju ir pačiam pacientui bus lengviau prižiūrėti savo dantis.
Kuomet situacija yra sudėtingesnės ir reikia griežtesnio gydymo rėžimo, tuomet jau yra naudojami aparatai kurie yra nenuimami. Nors su jais gali atsirasti tam tikro diskomforto, tai bene yra pats efektyviausias būdas ortodontiniam gydymui, ypač suaugusiems.
Pats populiariausias tokio aparato variantas, žinoma yra kabės dar kitaip vadinamos dantų breketais. Jų pagalba, viso gydymo laikotarpiu yra taisomos dantų ir sąkandžio anomalijos. Paprastai breketus specialistas klijuoja prie dantų paviršiaus ir sujungia juos metaline viela.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme ortodontinį gydymą ir jo bendruosius principus. Galima sakyti, jog tai yra pats geriausias būdas susitvarkyti turimas dantų ir žandikaulio ydas, net ir sulaukus kiek vyresnio amžiaus.
Todėl, jei jaučiate didelį diskomfortą kasdieniame gyvenime, nenusiminkite ir kreipkitės į specialistą kuris padės susigrąžinti tvarkingus dantis. Metas ir vėl mėgautis puikiai atrodančia ir žavinga šypsena bei džiaugtis savo gyvenimu!