Automobilį prižiūrėti reikia bet kuriuo metų laiku. Be abejo, transporto priemonės priežiūra žiemą teikia mažiau malonumo, jei taip apskritai galima pasakyti. Daugelis norėtų tiesiog įsėsti į automobilį ir nuvažiuoti savais keliais be rūpesčių. Deja, dažniausiai realybė kiek kitokia.
Esminiai darbai, kuriuos turite atlikti prieš žiemą ar stipriai atšalus orams – patikrinti aušinimo skysčio kiekį, nupoliruoti automobilio kėbulą, vasarinį langų ploviklį pakeisti neužšąlančiu, vasarines padangas pakeisti žieminėmis. Tiesa, padangų keitimu reikia pasirūpinti jau iki lapkričio vidurio, o visus kitus nurodytuosius darbus galima atlikti ir vėliau, iki užklumpant didesniems šalčiams.
Jei vairuojate dyzelinį automobilį, verta pagalvoti apie garažuose laikomas kuro atsargas. Jei dyzelinas yra vasarinis, tikėtina, kad jis gali užšalti. Temperatūrai nukritus žemiau 20 laipsnių, būtina naudoti žieminį dyzelinį kurą.
Jei važinėjate nedidelius atstumus, tikėtina, kad akumuliatorius nespės pakankamai įsikrauti. Todėl gali prireikti akumuliatorių įkraudinėti papildomai. Galimas netgi starterių remontas. Šaltis gali turėti neigiamos įtakos alyvai. Alyvoje gali atsirasti kondensato, degalų priemaišų, kurios skatina variklio dėvėjimąsi.
Žiemą išvažiavus į kelią automobilis susiduria su gausybe išbandymų – šalčiu, drėgme, klodais druskos ar druskos ir smėlio mišinio. Druska lemia koroziją, taigi jei pastebite akmenukų pažeistų vietų automobilio priekyje, kitur paviršiuje, visko taip nepalikite. Vietas, kuriose matyti dažų įtrūkimų, būtina apdoroti, pavyzdžiui, specialiais pieštukais. Vaškavimas skirtas išvengti nemalonių padarinių. Žiemą automobilį ne tik reikia, bet ir būtina reguliariai plauti. Susikaupę nešvarumai tik dar padidina korozijos riziką.
Ypatingos priežiūros reikia automobiliams, kurie laikomi lauke. Automobiliui pirmiausiai galite padėti statydami jį atokiau nuo tų vietų, kuriomis važinėja sniegą valančios ir kelius barstančios mašinos. Automobilio nestatykite po medžiais, nes stipresnis vėjas gali nuplėšti šakas, apgadinsiančias kėbulą. Neigiamos įtakos gali turėti ir lapai, kurie patenka į ventiliacijos sistemą: ne visi lapai nukrinta rudeniui pasibaigus. Automobilį galima apdengti specialiais apdangalais, tačiau jei gyvenate daugiabučiuose ir neturite saugomos automobilių aikštelės, šis sprendimas gali nepasiteisinti dėl ilgapirščių. Tačiau visų svarbiausia – žiemą itin svarbu nepamiršti saugaus vairavimo.