padelio kortų statyba
Laisvalaikis

Bateliai padeliui, ką reikia žinoti?

Perkant batus padeliui, svarbu suprasti, kad tinkami sportiniai batai yra esminis veiksnys, užtikrinantis žaidimo komfortą ir saugumą. Įsigyjant padelio batus, reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių aspektų, kad pasirinkimas būtų optimalus. Žinoma svarbu ne tik gera avalynė, padelio raketės bet ir kita įranga bei gera aikštelė, kurią galite užsisakyti iš oksportas.com.

Į ką reikia atkreipti dėmesį?

Pirmiausia, būtina atkreipti dėmesį į batų dydį. Idealiu atveju, batai turėtų tinkamai prisitaikyti prie pėdos formos ir neužspausti jos, užtikrinant pakankamą patogumą judant ir vykdant greitus posūkius.

Antra, svarbu rinktis tinkamą padą pagal sportinį lygį. Pradedantieji gali pasirinkti daugiau amortizacijos, kad sumažintų stresą sąnariams ir palaikytų stabilumą, tuo tarpu pažengę žaidėjai linkę pasirinkti batus su daugiau sukibimo ir kontrolės.

Trečia, paviršius, ant kurio žaidžiate, taip pat yra svarbus. Skirtingi paviršiai reikalauja skirtingų padų savybių.

Kita svarbi detalė yra padų medžiaga. Padelio bateliai yra pagaminti iš sintetinių medžiagų, kurios suteikia lengvumą, patvarumą ir geras ventiliacijos savybes.

Taip pat reikėtų įsitikinti, kad batų dizainas atitinka jūsų asmeninį stilių ir skonį.

Būtent šie veiksniai yra svarbūs perkant batus padeliui. Rinkdamiesi tinkamus batus, galite pagerinti savo žaidimo efektyvumą ir mėgautis padelio žaidimu su didesniu patogumu ir pasitikėjimu.

Kam reikia padelio sportinių batų?

Žmonės, kurie jau kurį laiką žaidžia pavyzdžiui, futbolą, tikrai supranta batų svarbą. Tai galioja ir kitoms sporto šakoms. Yra priežasčių, kodėl profesionalūs žaidėjai aikštėje nešioja kokybišką avalynę, tai sumažina riziką susižeisti ar susitraumuoti. Nes visi sportiniai batai turi apsaugines funkcijas.

Pavyzdžiui, GEL funkcija suteikia žaidėjams patogumą, sumažina nuotrinimų tikimybę, yra spacialūs sutvirtinimai tose vietose, kur yra didžiausia rizika išsisukti ar pasitemti koją. Tai taip pat kokybiški batai pagerina jūsų pėdų sukibimą ir lankstumą.

Padelio ir teniso batelių skirtumai

Šių sporto šakų bateliai yra be galo panašūs, bet turi ir skirtumų. Teniso ir padelio bateliai turi išskirtinių bruožų. Kadangi abiejų sporto šakų taisyklės ir judesiai tos pačios, į batus atsižvelgiama retai.

Vienas pagrindinių batelių skirtumų yra – batų padas. Spygliai dažnai rekomenduojami žaisti padelį ir laikomi tinkamiausiais. Taip yra todėl, kad tokio tipo padas užtikrina saugų sukibimą ir papildomus sukimosi taškus.

Visų antra, kadangi padelis reikalauja daugiau lankstumo, iš batų tikimasi daugiau amortizacijos. Padelio batai turi unikalų dizainą, todėl puikiai tinka žaisti aikštėje.

Įprasti sportiniai bateliai

Įprasti bėgimo bateliai turi mažesnį sukibimą ir amortizaciją, nes jie sukurti taip, kad sugertų judesius tiesiai bėgiojant asfaltuota ar žvyro danga, o ilgai stovint teniso korte gali kilti kelių, klubų ar nugaros problemų.

Teniso bateliai padeliui ar gera mintis?

Teniso bateliai dėl panašių judesių yra arčiausiai padelio, tačiau padelis apima dar greitesnius posūkius ir sukimus, todėl specialūs padelio bateliai turi daugiau sukibimo ir amortizavimo, kad apsaugotų kelius ir apatinę nugaros dalį.

Padelio batai taip pat yra mažiau sutvirtinti aplink pėdą, todėl jie yra lengvesni ir judresni, nes padeliui reikia daug daugiau šokinėti aukštyn – žemyn bei pirmyn ir atgal, o teniso žaidime dažnai dirbate pagal bazinę liniją.

Jei esate sunkesnis, norėsite pasirinkti papildomą amortizaciją, o padelio batai vyrams taip pat skiriasi nuo moteriškų batų. Amortizacija taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą, laikyseną ir teisingą svorio centrą atliekant šiuos dinamiškus judesius.

Pabaigai

Nors padelio ir teniso sportas atrodo panašus, bet turi skirtingas taisykles. Todėl sportiniai bateliai yra pritaikyti būtent pagal kiekvieno sporto reikalavimus bei aikštelės sąlygas. Norėdami saugiai, patogiai ir užtikrintai žaisti padelį reikėtų pasirūpinti kokybiška ir pritaikyta avalyne padelio sportui.

Šaltinis: https://oksportas.com