Įvairūs,  Patarimai

Dažai dažai dažai… Kaip dažyti?

dazaiDažai mus supa kiekviename žingsnyje ir tikrai retas pagalvojo apie tai, kad būtent dažai padaro mūsų pasaulį kur kas spalvingesnį ir tuo pačiu estetiškai patrauklesnį kiekvienam iš mūsų. Dažų tiekėjas gali būti suprantamas labai skirtingai. Dažniausiai gamintojai orientuojasi konkrečių dažų gamyboje ir dirba tam, kad kiekvieno kliento poreikiai būtų patenkinti.

Dažai gali būti skirti laukui, gali būti pagaminti taip, kad su jais būtų dažomi viduje stovintys baldai. Lygiai taip pat dažai gali būti skirti grindims, sienoms, o gal luboms… Pagal poreikius reikia ieškoti ir konkrečių dažų, kadangi pritaikyti tam tikrai sferai jie joje geriausiai atlieka darbą. Valymo įrenginių gamintojas perka dažus, kad įranga atrodytų gražiau. Baldų gamintojas perka dažus, kad baltai atrodytų estetiškiau. Galiausiai, kiekvienas iš mūsų perka dažus, kad sukurtume jaukią bei funkcionalią aplinką.

DAŽŲ PAIEŠKOS

Ieškant Jums tinkamiausių dažų reikėtų įvertinti kelis kriterijus. Jie padės kiek paskubinti paieškas.

  • Nusistačius pinigų sumą tikslingai galėsite peržiūrėti tik tuos dažus, kurie yra prieinami Jūsų piniginei.

  • Pirkite reikalingus dažus pagal tai, ką planuojate jais dažyti.

  • Nuspręskite, kokio intensyvumo dažas Jums reikalingas.

  • Pasižiūrėkite, kiek laiko dažai tarnaus. Dažnai funkcionavimo laiko tarpas būna nurodytas ant pakuotės.

  • Nepamirškite įvertinti ir žmonių atsiliepimus, kurie dažnai naudojasi tam tikros firmos dažais ir gali pasakyti, kokie yra jų pliusai ir kokie minusai.

Tinkamas dažymas neatsiejamas ir nuo tinkamiausio teptuko pasirinkimo. Jis yra toks pat reikšmingas kaip ir dažų paieškos.

TEPTUKO PRIEŽIŪRA

Jeigu norite, kad dažas kuo gražiau užsidėtų ant paviršiaus, tokiu atveju rekomenduojame atidžiai rinktis ir teptuką. Ypač daug dėmesio reikia skirti jo priežiūrai, kadangi gražus teptukas leidžia ir kur kas gražiau padengti paviršių.

  1. Kiekvieną kartą kai tik teptukas bus panaudojamas – būtinai jų nuplaukite. Jokiu būdu nepalikite dažuoto, kadangi dažai pridžius ir pats teptukas nebebus reikalingas.

  2. Reikėtų nepamiršti, kad teptukai skiriasi savo storiu ir priklausomai nuo to, ką dažysite, ieškokite ir labiausiai Jums tinkamo teptuko. Jį taip pat reikia nuvalyti kiekvieną kartą, kai tik baigsite naudoti.

  3. Įsigykite specialų skystį, kur rekomenduojama laikyti teptuką. Jis padės išsaugoti jo išvaizdą ir tuo pačiu garantuoti, kad teptukas būtų funkcionalus.

  4. Investuokite kiek daugiau į teptukus ir pasirinkite kokybiškus gaminius.

KAIP TINKAMAI DAŽYTI PAVIRŠIŲ?

Tiek geras teptukas, tiek geri dažai garantuoja, kad paviršius bus nudažomas tinkamai ir pats liksite patenkintas rezultatu. Dažydami paviršių būtinai laikykitės tos pačios krypties. Kaskart braukdami į tą pačią pusę tinkamai nudažysite paviršių. Taip pat prieš dažant labai svarbu paruošti paviršių. Kuo jis bus lygesnis – tuo dažas gražiau tepsis ir paviršius atrodys geriau.

Dažų tiekėjas yra tas asmuo, kurio darbas pasiūlyti aukštos klasės dažus priimtinomis kainomis. Kadangi daugelis šiuolaikinių žmonių neturi laiko – rekomenduojame užsukti į internetines prekybos vietas. Tokiu atveju dažų lyginimas bus kur kas paprastesnis, pavyks sutaupyti labai daug laiko.