Ekologiski saltalankiai
Sveikata

Ekologiški šaltalankiai – pagrindiniai privalumai

Kiekvienas lietuvis puikiai atpažįsta šaltalankius – šių nedidelių oranžinės spalvos uogų tiesiog neįmanoma sumaišyti su jokiomis kitomis. Žinoma, šaltalankiai auga ne tik Lietuvoje, todėl jų panaudojimas ir vartojimas yra labai plačiai paplitęs po visą pasaulį. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šaltalankiai yra gavę ir šiek tiek kitokį pavadinimą. Pastarasis skamba pakankamai šmaikščiai – tai sidabriniai ananasai. Tokį pavadinimą šaltalankiams suteikė senieji Sibiro gyventojai – tiesą sakant, taip šaltalankius jie vadina ir iki šiol.

Šaltalankiai yra labai sultingi, minkšti ir šiek tiek rūgštūs. Šaltalankių uogose yra labai daug vitamino C, B grupės vitaminų, vitamino PP, taip pat gausu geležies, gliukozės, folio rūgšties, mangano ir kitų vitaminų bei mineralų. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šaltalankiuose esantis didelis vitamino E kiekis apsaugo mūsų odą nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Trumpiau tariant, vitaminas E yra vienas iš pagrindinių elementų kovai su laisvaisiais radikalais, kurie skatina senėjimą, todėl naudojant šaltalankių uogas grožio priežiūrai – galima pastebėti labai akivaizdžių teigiamų rezultatų. Žinoma, būtina įvardinti ir vitaminą F bei A. Vitaminas F padeda sureguliuoti mūsų organizmo medžiagų apykaitą, todėl kartu pagerinamas virškinimas ir maistingų medžiagų įsisavinimas. Tuo tarpu jau minėtas vitaminas A padeda mūsų regėjimui. Medikai taip pat šaltalankius rekomenduoja ir siekiant sumažinti cholesterolio lygį kraujyje, kadangi šaltalankių uogose yra vitamino P.

Kaip bebūtų, tai tikrai nėra vieninteliai šaltalankių uogų privalumai, todėl visiškai nenuostabu, kodėl šaltalankių vartojimas yra taip plačiai paplitęs visame pasaulyje. Be to, šiandien gali būti labai lengvai įsigyti ir ekologiški šaltalankiai – iš sertifikuotų ekologinių Lietuvoje įsikūrusių ūkių. Tai reiškia, kad šias mūsų sveikatai labai didelį teigiamą poveikį turinčias uogas galime įsigyti tiesiai iš jų augintojų, kartu žinodami, jog perkame iš tikrųjų labai ekologišką ir sveiką produktą, užaugintą pačiomis optimaliausiomis ir geriausiomis sąlygomis. Taigi, jei norite pagerinti savo sveikatą, reguliarus šaltalankių vartojimas gali būti puikus ir labai efektyvus pasirinkimas, kurį dažnai rekomenduoja tiek medikai, tiek ir sveikos mitybos specialistai.