Vasara – nuostabus metų laikas. Atgyja gamta, sužaliuoja kiekvienas žemės lopinėlis, miškuose ir pievose sujuda gyvūnai. Deja, bet vasarą labiausiai suaktyvėja vabzdžiai. Mieste tai juntama mažiau, tačiau išvažiavus į užmiestį ar nusprendus pakeliauti po kaimo vietoves uodų įkandimų beveik neišvengsite. Dar didesnis iššūkis laukia, jei planuojate žygį baidarėmis. Ieškodami informacijos apie baidariu nuoma patarimų skiltyje tikrai matėte ne tik kainas, maršrutus, bet ir būtinų daiktų sąrašus. Be palapinės, miegmaišio, drabužių pamainos, maisto ir kitų reikmenų vienoje pirmųjų vietų puikuojasi ir priemonės nuo uodų.
Paprasčiausias kelias – rinktis cheminę priemonę iš vaistinės ar parduotuvės, tačiau, jei norite apsisaugoti natūraliomis medžiagomis, galite ir patys pasigaminti puikų uodus bei kitus vabzdžius atbaidantį mišinį. Labiausiai tam tinka skirtingi eteriniai aliejai. Nors žmogaus nosiai jie yra itin malonaus kvapo – uodui tai ne pats gardžiausias aromatas. Vabzdžiai nemėgsta intensyvių, aitrių specifinių kvapų, todėl būdami gamtoje galite kvepintis eukaliptų, kedrų, čiobrelių, bazilikų, levandos, citrinos, pačiulių, pipirmėtės, kvapiųjų citrinžolių, rozmarino eteriniais aliejais. Tokiais aliejais galima sudrėkinti drabužių kraštelius, praskiedus augaliniu aliejumi tepti odą arba gydyti įgėlimus.
Eterinių aliejų silpnoji pusė – jie yra labai lakūs ir tikrai pakankamai greitai išgaruoja, o tiesioginis jų veikimas yra trumpalaikis. Veiksmingumas trunka iki valandos, kartais, priklausomai nuo aliejaus rūšies, ir tik 20 minučių. Rekomenduojama eterinius aliejus naudoti su fiksatoriais – šie prailgins veikimo laiką. Kaip fiksatorius galite naudoti sojų aliejų, benzoinų dervą ar vaniliną. Tokiu mišiniu nuo uodų užteks apsipurkšti kas dvi valandas.
Vienas populiariausių ir geriausiai veikiančių eterinių aliejų nuo uodų mišinių susideda iš tokių dalių: 6 lašų pipirmėčių ir arbatmedžio eterinių aliejų, 9 lašų eukalipto eterinio aliejaus bei 20 mililitrų migdolų aliejaus. Šiame recepte būtent migdolų aliejus yra fiksatorius, neleidžiantis eteriniams aliejams greitai išgaruoti.
Prieš naudodami bet kokį eterinį aliejų ar jų mišinį pasitikrinkite, ar nesate jam alergiški. Tiesiog išmėginkite nedidelį kiekį aliejaus mažame odos plote ir 24 valandas stebėkite – ar neatsiranda paraudimo, bėrimų ir niežulio. Taip pat verta žinoti, kad čiobrelių aliejaus nerekomenduojama naudoti vaikams iki šešerių metų, o kedro ir citronelos – besilaukiančioms moterims.