Įvairūs,  Namams,  Paslaugos,  Patarimai,  Statyba

Geodeziniai matavimai – kokybiškam sklypo projektui

geodeziniai matavimaiVisi, kas turi savo žemės sklypą ir planuoja jame įsirengti kaimo turizmo sodybą, puikiai žino, kad nepakanka turėti tik verslo idėją, viską reikia itin gerai apgalvoti ir kruopščiai atlikti parengiamuosius darbus. Tad, vargu ar bus galima išsiversti be geodezininkų pagalbos. Geodeziniai matavimai padės jums nustatyti savo sklypo ribas, atstumus tarp jau esamų ar dar tik išdygsiančių pastatų ir pan. Be to, geodezinių matavimų prireiks ir tada, jei ketinate padalinti savo žemės sklypą ar praplėsti teritoriją.

Geodeziniai matavimai yra atliekami specialistų, nes savarankiškai vargu ar sugebėsite viską atlikti kokybiškai ir itin tiksliai, o tikslumas yra būtinas, kai kalbama apie žemę – juodąjį auksą. Juk nesinorėtų išgirsti kaimyno kaltinimų, kad tyčia ar netyčia atsiriekėte jo sklypo gabalėlio. Tad, šį darbą patikėkite tik kompetentingiems specialistams, kurie turi ne tik patirties, bet ir yra „apsiginklavę“ specialia technika, kurios dėka visi skaičiavimai bei matavimai yra atliekami  tiksliai bei kokybiškai. Toks tikslumas tikrai pravers, kuriant sodybos projektą arba tada, jei nuspręsite turimą sodybą parduoti. Be to, geodeziniai matavimai pasitarnaus, jei norėsite pakeisti žemės  ploto naudojimo paskirtį.

Kiek kainuoja geodeziniai matavimai?

Vargu ar galima tiksliai atsakyti į šį klausimą. Geodezinių matavimų kaina priklauso nuo galybės veiksnių: gyvenamosios vietovės, paklausos, įmonės reputacijos ir patikimumo, žemės sklypo dydžio, formos, kai kuriais atvejais sezoniškumo, pavyzdžiui, jei norite, kad geodeziniai matavimai būtų atlikti vasarą skubos tvarka, teks sumokėti brangiau. Tad, vertėtų tokius dalykus planuoti gerokai iš anksto. Be to, nepamirškite pasidomėti, kokia įmonė atlieka šiuos matavimus. Geriau rinktis profesionalus, kuriems teks sumokėti brangiau, nei diletantus, kurie gali privelti klaidų ir nuvilti savo darbo kokybe.

Jūsų indėlis

Geodeziniai matavimai atliekami tik tada, kai yra pateikiami žemės sklypo registracijos dokumentai ir pačio sklypo planas, jei žemės sklype yra kokių nors pastatų, būtina pateikti ir registro pažymėjimą bei žemės sklypo savininko asmens dokumento kopiją. Tad, pasirūpinkite šiais dokumentai iš anksto ir tada kreipkitės į specialistus pagalbos.

Ir galiausiai nepamirškite, kad geodeziniai matavimai – paklausi paslauga, todėl planuokite juos iš anksto, kad jūsų projekto įgyvendinimo darbai vyktų sklandžiai ir pagal visus jūsų planus.