Namams,  Paslaugos,  Patarimai

Granulinės krosnelės veikimo principas

granulinės krosnelėsGranulinės krosnelės – tai ekologiškas ir energiją taupantis šildymo įrenginys, užtikrinantis vieną ekonomiškiausių patalpų šildymo būdų. Granulinės krosnelės sukurtos panaudojus naujausias šiuolaikines technologijas, jų kūrenimui naudojamos medžio granulės.

Granulinės krosnelės naudojimas yra labai paprastas, nes visą jos darbą kontroliuoja elektronika. Todėl jos gali būti valdomos nuotolinio valdymo pulteliu. Toks valdymas primena mums įprastų buitinių elektroninių prietaisų naudojimą. Pavyzdžiui, kaip ir orkaitėje, galima nustatyti pageidaujamą krosnelės temperatūrą, kuri bus automatiškai palaikoma. Arba kaip televizorių galima užprogramuoti įsijungti ir išsijungti patogiu jums laiku. Pažymėtina, kad galima nustatyti skirtingą laiką rytui, vakarui ar kiekvienai savaitės dienai. O atėjus nustatytam laikui krosnelė pradės veikti, netgi jeigu jūsų ir nėra namuose, o jos teikiama šiluma galima bus mėgautis iš karto tik įžengus į namus. Be to, šiuolaikines krosneles galima užprogramuoti nuotoliniu būdu, tam gali būti panaudotas mobilusis telefonas arba modemas.

Šias krosneles labai paprasta įjungti. Pirmiausia į kuro talpą reikia supilti granules, o tada paspausti krosnies įjungimo mygtuką. Granules uždega įrenginio mikroprocesorius ir, priklausomai nuo krosnelės modelio, nepertraukiamas degimas gali trukti iki 37 valandų.

Paspaudus šildymo įjungimo mygtuką, pradeda suktis sraigtas, kurio dėka iš saugyklos ar rezervuaro pradeda lėtai byrėti medžio granulės ir taip jos patenka į pakurą. Tuo pačiu metu kaista ir šioje pakuroje esantis rezistorius arba, kitaip vadinamas, elektrožiebtuvėlis. Kai jo temperatūra pasiekia granulių užsiliepsnojimo temperatūrą, jos užsidega. Krosnelei veikiant, granulės visą laiką lėtai krenta į pakurą, todėl pakuroje pastoviai dega liepsna ir šildo degimo kameros sieneles. Toliau nuo įkaitusių sienelių išorinės pusės sušildytas oras ventiliatoriumi paskleidžiamas visoje šildomoje patalpoje.

Granulinės krosnelės galinėje dalyje yra sumontuota dūmtraukio anga. Pro ją priverstiniu būdu ištraukiami ir pašalinami dūmai ar kiti degimo produktai. Šis procesas taip pat vyksta automatiškai. Tokiai krosnelei nereikia specialaus kamino, todėl dūmtraukio vamzdis per arčiausiai esančią sieną gali būti tiesiog išvestas į pastato išorę arba sujungas su viso namo kaminu.

Granulinės krosnelės pasižymi dideliu galingumu, tad jomis gali būti šildomas visas namas, jas galima prijungti prie esamos radiatorių sistemos ar panaudoti karšto vandens gamybai ir pan.