Namams,  Statyba

Karkasinė statyba

karkasas1Daugelis, ruošdamasis ar bent svajodamas apie nuosavo namo statybas dažnai susiduria ne tik su finansiniu klausimu, iš kur gi gauti visą reikiamą sumą namui, bet ir išsigasta ilgo statybų proceso, dažnai besitęsiančio ne vienus metus ir trukdančio komfortabiliai gyventi. Karkasiniai, ar juo labiau karkasiniai skydiniai namai puikiai padeda spręsti abi problemas, ypač pastarąją – laiko. Skydinį namą patyrusi įmonė gali pagaminti vos per porą mėnesių, o sumontuoti jūsų sklype – per kelias dienas.
Statybos gretis – vienas dažniausiai įvardijamų karkasinių namų privalumų. Medinio karkaso surinkimas yra žymiai greitesnis procesas nei plytų mūrijimas, tiek vidinė, tiek ir išorinė tokių namų apdaila taip pat technologiškai nesudėtinga, taigi vyksta greitai. Jei jau turite pamatus, pavyzdžiui išsilieję juos dar rudenį, karkasinį namą galima pastatyti per du – tris mėnesiu, jei projektas paprastesnis – netgi dar greičiau. Ir čia kalba eina apie išbaigtą namą, su visom apdailom ir komunikacijom, kuomet galite atsikraustyti ir pilnavertiškai gyventi.
Karkasiniai skydiniai namai statybų trukme dar gerokai lenkia karkasinius namus. Tokios statybos principas toks, kad įmonės savo gamyklose padaro jums namą, tai yra pagamina sienų plokštes, jau ir su karkasu, su apšiltintu ir paruoštas apdailai. Toks namas dažnai surenkamas dar gamykloje, pasiruošiama plokščių sujungimui, kad viskas vyktų skalndžiai ir neliktų nesandarių sujungimų. Paruošti skydus – namo sienas galima netgi žiemą. Pagal jūsų pasirinktą projektą pagaminamas namas nedarkant jūsų sklypo pievos ir nevarginant kaimynų statybų garsais. Tokio namo sumontavimas gali tetrukti vos dvi – tris dienas. Jūsų namo sienos atkeliauja sunkvežimio priekaboje, su specialiais keltuvais pastatomos ir pritvirtinamos prie jau paruoštų pamatų, atskiros plokštės sujungiamos tarpusavyje, sumontuojami trūkstami elementai – pavyzdžiui lietvamzdžiai, ir štai jau galite gyventi. Tereikia užtikrinti, kad statybos darbus atliktų patyrę specialistai, ir toks namas ir šiltas, ir ilgaamžis, ir komfortiškas.
Karkasiniai namai – puikus pasirinkimas taupantiems ne tik pinigus, bet ir laiką, nenorintiems savo sklypo ilgam paversti satybų aikštele. Tokios konstrukcijos neveltui plačiai paplitusios tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje, nors Lietuvoje dar gana sunkiai skinasi kelią, nors vis labiau populiarėja. Informacija parengta remiantis agronomija.lt portalu.