Namams

Kodėl taip svarbu filtruoti vandenį

Vanduo neabejotinai yra gyvybiškai svarbus žmogaus gyvenimui. Didžiąją mūsų planetos paviršiaus dalį sudaro vanduo, taip pat ir didžiąją dalį žmogaus kūno.

Tačiau nors šis būtinas, drėkinantis skystis turėtų būti skaidrus, gaivus ir sveikas, jis ne visada toks yra. Į vandenį gali patekti teršalai, pesticidai, kitos cheminės medžiagos, sunkieji metalai ir organinės atliekos. Geriausiu atveju jie suteikia vandeniui šiek tiek nemalonų prieskonį ar kvapą. Blogiausiu atveju jie gali pakenkti mūsų sveikatai. Todėl vandens filtravimas yra ypatingai svarbus.

Geresnis vandens skonis

Filtruoto vandens skonis paprastai būna geresnis nei nefiltruoto. Chloras, pesticidai, bakterijos ir sunkieji metalai – visa tai gali prisidėti prie nemalonaus skonio ar poskonio vandens.

Vandentiekio vanduo paprastai yra saugus gerti. Tačiau vien tai, kad vanduo nekenkia jūsų sveikatai, dar nereiškia, kad jis yra kokybiškas. Saugiame vandentiekio vandenyje vis tiek gali būti teršalų, kurie suteikia vandeniui nemalonų skonį, kvapą ar drumstą išvaizdą. Vandens filtravimo sistema sumažina šių teršalų kiekį, kad gautumėte švarų, puikaus skonio geriamąjį vandenį.

Geresnis vandens kvapas

Chloras, pesticidai, bakterijos ir sunkieji metalai taip pat lemia blogą vandens kvapą. Ar kada nors buvote senoje kaimo sodyboje, kur visas iš čiaupų bėgantis vanduo kvepėjo metalu? Tokie metalai kaip cinkas, geležis ir varis gali patekti į požeminį vandenį, dėl to vonios kambaryje atsiranda rūdžių dėmių, o iš čiaupų bėga metalo kvapo vanduo. Chloras arba chloraminas, kurie dedami į daugumą centralizuotai tiekiamo vandens, kad būtų išvengta mikrobiologinės taršos, turi stiprų cheminį kvapą, dėl kurio vanduo gali būti nemalonus vartoti.

Ne visi teršalai skleidžia blogą kvapą. Tačiau kai kurie, pavyzdžiui, lakieji organiniai junginiai (LOJ), kuriems priklauso formaldehidas ir etilenas, gali suteikti vandeniui itin nemalonų kvapą. LOJ sukelia įvairius poveikius – nuo odos dirginimo iki kepenų ir inkstų pažeidimų ir kancerogeninio poveikio, todėl jei jūsų vanduo turi nemalonų kvapą, neabejotinai norėsite investuoti į vandens filtravimą.

Aplinkos apsauga

Nors kai kurie žmonės, norėdami užtikrinti, kad jų geriamasis vanduo būtų neužterštas, renkasi į butelius išpilstytą vandenį, tačiau perkant buteliuose išpilstytą vandenį reikšmingai kenkiama aplinkai, be to, daugelyje vietovių nėra išteklių ar infrastruktūros tinkamai perdirbti plastikinius butelius. Vandens filtrų naudojimas vietoj buteliuose išpilstyto vandens padeda neleisti biologiškai nesuyrančiam plastikiniam buteliui patekti į mūsų sąvartynus ir deginimo įrenginius.

Saugo sveikatą

Švinas, chloras, pesticidai, virusai ir dar daugiau – visi šie teršalai, patekę į jūsų namų geriamąjį vandenį, gali turėti rimtą neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Vandenyje taip pat gali būti mikrobiologinių teršalų, pavyzdžiui, bakterijų, giardijų ir kriptosporidijų. Vandens filtrai gali padėti apsisaugoti nuo šių kenksmingų mikroorganizmų.

Nepamirškite ir maisto ruošimo. Jei jūsų vanduo nesaugus gerti, juo taip pat nesaugu gaminti maistą, valyti dantis ar plauti daržoves. Vandens filtravimas padeda apsaugoti sveikatą ir šiose dažnai pamirštose srityse. Be to, maudydamiesi duše užterštame vandenyje taip pat galite jaustis prasčiau. Jei jūsų vandenyje yra chloro, chloro įkvėpimas prausiantis duše gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus.

Kita vertus, prausdamiesi švariu, skaidriu vandeniu jausitės žvalūs ir energingi. Ramybė, kurią jaučiate žinodami, kad jūsų vanduo yra saugus ir gaivus, paskatins jus gerti daugiau vandens ir jūs jausitės sveikesni.