grandineles
Grožis,  Įvairūs,  Paslaugos,  Patarimai,  Pirkiniai,  Verslas

Ieškoti grandinėlės kiniškose el. parduotuvėse – kvailas sprendimas.

Ilgai dirbantys juvelyrai įspėja – lietuviams jau laikas būtų pamiršti tuos pigius kiniškus papuošalus. Net ir grandinėlės, kurios perkamos vos už kelis eurus, gali atnešti nemalonumų ir nuostolių. Dabar specialistai akcentuoja, kad vis daugiau žmonių kreipiasi į vartotojų teisių apsaugos tarnybą norėdami atgauti pinigus už neva įsigytus nekokybiškus auksinius ar iš kitų tauriųjų metalų pagamintus papuošalus. Dažniausiai atkertama, kad pirkėjai patys yra kalti dėl tokių papuošalų įsigijimo. Dažniausiai pasitaiko situacijų, kuomet auksinės grandinėlės ieškantys vyrai pamato, jog jų pirkinys toli gražu nėra iš aukso – tai paprasčiausiai metalas ar varis, tik purkštas aukso dulkėmis.

Jeigu jums reikia prabangios grandinėlės, tai kiniškose parduotuvėse jos ieškoti būtų kvaila.

Netgi vyrai, norintys pasidabinti storomis auksinėmis ar sidabrinėmis grandinėlėmis, dairosi į kiniškas el. parduotuves, noriai iš jų siunčiasi siūlomus papuošalus, o kai juos gauna, pradeda reikšti pretenzijas. Blogiausia tai, kad tokie įsigijimai yra neapgalvoti ir atliekami paskubomis. Daugelis pirkėjų net nežiūri siūlomų papuošalų aprašymų. Jie juos skaito tik tuomet kai jau mato, jog turima grandinėle ar kitas papuošalas yra visai ne tokie kokie buvo užsakyti.

Juvelyrinių dirbinių ekspertai siūlo itin atidžiai rinktis tokius papuošalus, o svarbiausia yra vengti neaiškių užsienietiškų el. parduotuvių, nes mažos kainos dažniausiai slepia ir tam tikrus niuansus. Blogiausia tai, kad perkant įvairias grandinėles ar kitus papuošalus iš užsienietiškų parduotuvių, klientai vėliau savo teisių gali ir neapginti. Paprasčiausiai, jeigu perkama iš trečiųjų šalių, tai Europos direktyvų keliami reikalavimai jokios įtakos nedarys problemų sprendimui. Visi santykiai tarp ES gyvenančių pirkėjų ir trečiųjų šalių pardavėjų įprastai sprendžiami teisminiais keliais, o tai vartotojams gali kainuoti gana daug pinigų.

Įvairios grandinėlės ir kiti papuošalai turi būti perkami perskaitant prekių aprašymus internete.

Pirkėjai, norintys įsigyti pigesnius papuošalus iš užsienietiškų el. parduotuvių, pirmiausia turi kruopščiai perskaityti siūlomo papuošalo aprašymą. Mat kai kurie pirkėjai apsigauna tik dėl to, kad jie apskritai nieko nekaisto perkant, o galiausiai paaiškėja, kad pardavėjas ir siūlė tai ką gavo pirkėjas.