Mada

Iš kokių audinių dažniausia siuvami naktiniai marškiniai ir maudymosi kostiumėliai?

medvilniniai naktiniaiArtėja pavasaris ir ne viena dama suskumba atnaujinti ne tik savo kosmetikos krepšelį, bet ir garderobą. Sakoma, kad tobula moteris turi gerai atrodyti nuo pirštų galiukų iki pat blakstienų, ne tik eidama į gatvę, bet ir būdama namuose, eidama miegoti, todėl labai svarbūs naktiniai, kuriuos dėvime kas naktį. Šį kartą plačiau aptarsime, iš kokių audinių siuvami miego drabužėliai.

Grubiai pluoštus, iš kurių siuvami apatiniai drabužėliai, galima suskirstyti į 2 grupes: siuvami iš dirbtinio ir iš natūralaus pluošto. Natūralaus pluošto naktinukai yra visuomet labiau vertinami ir klienčių graibstomi, nors jie ne visuomet būna tokie gražūs, kaip kad pasiūti iš dirbtinių blizgių medžiagų. Šiandien populiariausi natūralūs pluoštai – tai medvilnė ir bambukas. Medvilniniai, bambukiniai naktiniai leidžia odai kvėpuoti, sugeria prakaitą, nevaržo judesių, juos paprasta skalbti ir prižiūrėti.

Dirbtinio pluošto naktiniai yra labai tamprūs, gražiai apgaubiantys kūną, blizgūs, gražios išvaizdos, puošnūs ir tinka ne tik kasdienai. Audiniai yra praktiški ir net po daugelio kartų skalbimo neišsitampo, išlaiko formą. Populiarūs sintetiniai audiniai – likra, poliesteris, elastanas, viskozė ir kt. Daugelis jų taip pat sugeria prakaitą ir yra laidūs orui, nes yra pagaminti remiantis šiuolaikinėmis gamybos technologijomis.

maudymosi kostiumelisMaudymosi kostiumėlių medžiagos

Maudymosi kostiumėlių sudėtis turi būti ypatinga, kad jie kuo greičiau išdžiūtų ir neišsitampytų, gražiai aptemptų figūrą, padėtų paryškinti tai, ką turime gražiausia ir paslėpti trūkumus, dėl kurių kompleksuojame.

Maudymosi kostiumėliai dažniausia siuvami iš tokių audinių kaip nailonas ir elastanas. Nailono sudėtyje būna didžioji dalis, o elastano – maždaug apie penktadalis. Nailonas – tai poliamidinio pluošto audinys, kuris turi įvairių atmainų, pavyzdžiui, kapronas, anidas, enantas ir kt. Nailonas yra ypatingas pluoštas, kuris gerai tempiasi, yra tvirtas, beveik nedyla, puikiai sugeria drėgmę ir vandenyje gerai brinksta, todėl iš jo gaminami ne tik maudymosi kostiumėliai, bet net ir tinklai, elektros laidų izoliacinės medžiagos. Elastanas – medžiaga, kuri suteikia tamprumo ir leidžia audiniui geriau priglusti prie kūno, aptempia jį.