Mada

Papuošalai, padėsiantys atrodyti patraukliai ir stilingai

daiktai dekoravimui Daugelis žmonių mąsto stereotipiškai – kad moterims patinka blizgūs, labai žėrintys papuošalai. Tiesos šiame teiginyje yra, bet labiausiai blizgios grožybės tinka prie puošnios vakarinės aprangos. Tačiau moterims apskritai labiau patinka tai, kas stilinga ir gražu, ir tai nebūtinai turi būti įvairūs blizgučiai. Žinoma, jei tie „blizgučiai“ – ne deimantai ar briliantai, kiti brangieji akmenys, kurie tinka visuomet.

Moterys mėgsta puoštis nuo pat mažumės: jau vos paūgėjusios mergaičiukės suskumba įšokti į mamos aukštakulnius, pasidažyti jos lūpdažiu ir pasidabinti papuošalų dėžutėje surastais karoliais. Puošimasis – tai tam tikras ritualas, kuris suteikia nemažai teigiamų emocijų. Kartais gražus ir stilingas papuošalas ima ir atgyja, suteikia moteriai pasitikėjimo savimi ir net niūriausią drabužį paverčia stilingu bei išskirtiniu.

Gražiausi papuošalai – daryti rankomis

Dar geriau, kai moteris geba pasigaminti papuošalus pati. Šiandien tam suteikiamos visos sąlygos: vos keliais kompiuterio pelės paspaudimais galima apsipirkti interneto parduotuvėse, kuriose įsigysite norimas priemones papuošalų gamybai. Dažniausiai papuošalai veriami iš karoliukų: akmeninių, pagamintų iš tikrų koralų, medžio, moterys labai mėgsta dirbtinius perliukus ir Swarovski kristalus, kitus karoliukus, kurie atrodo išties prabangiai ir įspūdingai. O jei apsipirkimas internetu nepatinka, galite drąsiai apsilankyti bet kurioje parduotuvėje, kuri prekiauja rankdarbiais. Tiek tikrose, tiek internetinėse parduotuvėse įsigysite ne tik karoliukų, bet ir papuošalų užsegimų, metalinių detalių, specialių vielučių, įrankių, palengvinsiančių papuošalų gamybą – žirklučių, replyčių ir visko, ko tik gali prireikti gaminant unikalius rankų darbo dirbinius.

Beje, tokiose parduotuvėse neretai parduodami ir daiktai dekoravimui, tad jei mėgstate dekupažą, vilnos vėlimą skrebinimą ar šilko tapybą, gali būti, kad vienu šūviu nušausite du zuikius ir nereikės vykti į kitas parduotuvėles. Daiktai dekoravimui labai praverčia ir atnaujinant namus – kuo daugiau rankų darbo akcentų įnešite į interjerą, tuo labiau įkvepiantis ir stilingas jis bus.

Stilingas papuošalų derinimas

Kai jau pasigaminsite ar įsigysite naujus papuošaliukus, pirmiausia, ką riekės padaryti – tai juos suderinti. Pasipuošusi neturėtumėte būti panaši į Kalėdų eglutę – vienu metu neprireiks kelių žiedų, pakabukų, apyrankių, vėrinių ir auskarų. Geriau mažiau ir kukliau nei per daug. Labai svarbi proga, kuria puošiamasi: vakarui galima rinktis blizgesnius, masyvesnius papuošalus, o štai prie dieninės, kasdieninės aprangos, kostiumėlio reikės rinktis šį tą kuklesnio, mažiau krintančio į akis.

Svarbiausia, kad papuošalai būtų vienodo stiliaus, vienodų ar bent labai giminingų spalvų, pagaminti iš tam tikros vienos žaliavos. Turi būti parinktos ir panašios priemonės papuošalų gamybai – vienodas metalas, identiško dydžio papuošalų elementai, pagalbinės detalės. Nederės, pavyzdžiui, stambi apyrankė ir smulkūs auskariukai. Aukso ir sidabro papuošalai visiškai nesiderina prie medinių, plastmasinių papuošalų. Taip pat ne prie kiekvieno drabužėlio priderinsite stiklinius, molinius rankų darbo papuošalus.