Paslaugos,  Verslas

Kaip išsirinkti geriausią kandidatą darbui?

Kiekvienas darbdavys rinkdamasis kandidatus į tam tikras įmonės pozicijas tikisi maksimalios sėkmės. Ne veltui darbuotojų atranka pareikalauja nemažai laiko resursų ir atsakomybės, o atrankos neretai vyksta per keletą etapų.

Kaip žinia, siekiant išsirinkti geriausią kandidatą darbui, visų pirma turi būti sukuriamas ir patalpinamas kokybiškas ir patrauklus darbo skelbimas. Kuo išsamiau bus pateikiama informacija, pristatoma ne tik darbo pozicija, bet ir pati įmonė, tuo didesnė tikimybė pritraukti patikimesnius kandidatus. Kokybiško turinio skelbimą sukurti gali tikrai ne kiekvienas įmonėje dirbantis darbuotojas, kurie dažnai dėl laiko stokos neskiria tam pakankamai dėmesio.

Tam, kad per skubėjimą nebūtų padaryta klaidų ir atrankos būtų atliekamos atsakingai,  labai dažnai į pagalbą pasitelkiamos specializuotos įmonės. Jos padeda sutaupyti daug brangaus laiko, gali peržiūrėti visus kandidatų atsiųstus gyvenimo aprašymus ir suorganizuoti jų pokalbius su darbdaviais. O kitu atveju gali vykdyti visą atrankos procesą iki pabaigos, kol bus atrinktas tinkamas kandidatas.

Ne paslaptis, kad pirmuoju atrankos etapu atkrenta labai nemaža dalis kandidatuojančių abipusiu suvokimu. Tokiu būdu, susitelkiant tik į potencialius, agentūros jau atrinktus kandidatus, sutaupoma energijos ir laiko pirminei kandidatų CV apžvalgai bei pokalbių organizavimui. Todėl atrankos vyksta ženkliai kokybiškiau bei sklandžiau, o tikimybė pasirinkti tinkamą darbuotoją taip pat padidėja. Esant poreikiui, organizuojamos ir pateikiamos specialios užduotys kandidatams, padedančios užtikrinanti jų pateikiamos informacijos patikimumą.

Žinoma, ši paslauga teikiama prieš tai išsamiai išsiaiškinus darbdavių poreikius ir lūkesčius, kokie kandidatai jiems yra reikalingi. Išsiaiškinami jiems keliami reikalavimai bei kokie įgūdžiai ir kompetencijos yra reikalingi konkrečiai pozicijai užimti. Nereikalinga rūpintis ir darbo skelbimų ruošimu bei talpinimu, personalo atrankų agentūros visu tuo pačios pasirūpina.