Mūsų tėvai ar seneliai, o gal ir mes patys, jei dar gyvenome tarybiniais laikais, žinome, kaip vyko buitinių prietaisų rinkimasis ir pirkimas. Imkime kad ir šaldytuvą: žmogus, panorėjęs jį įsigyti, turėdavo išleisti apie pusę savo santaupų. Kiekvienas ir žinodavo, kad įsigytasis šaldytuvas veiks mažiausiai 20 metų, kol surūdys. Kai kurie šaldytuvai tapdavo ir palikimu. Šiuolaikinė buitinė technika yra daug universalesnė, pigesnė, funkcionalesnė ir ekonomiškesnė. Tačiau kaip pasirinkti šaldytuvą, kad jis nesugestų jau pirmaisiais naudojimo metais ir visiškai pateisintų mūsų lūkesčius?
Kaina vs. Kokybė
Jei radote šaldytuvą, kainuojantį 599 ar 699 Lt, geriau juo nesižavėkite, nes padoresni šaldytuvai kainuoja nuo 1000-1500 Lt. Įsigijus pigų variantą, galite turėti daug problemų ir mažai naudos. Rinkitės tokią buitinę techniką, kuri kainuoja vidutiniškai ir kur žinosite, už ką mokate. Imti brangiausio šaldytuvo taip pat neverta, nes tai nėra prekė, kaip kad anksčiau, perkama 20-čiai ar 30-čiai metų. Tiesiog per didelė investicija jums neatsipirks.
Kiek svarbus prekės ženklas?
Prekės ženklas renkantis šaldytuvus gana svarbus, taigi internete pasidomėkite, kurių prekinių ženklų buitinė technika genda daugiausia, ir tokių venkite. Rinkoje ypač vertinami vokiški šaldymo įrenginiai „Liebherr“, taigi drąsiai pirkite šio ženklo šaldytuvus. Taip pat pakankamai gera kokybe pasižymi ir gana nebrangūs yra „Electrolux‘ai“, „Samsung‘ai“ , lietuviškosios „Snaigės“.
Funkcionalumas
Prieš pirkdami šaldytuvą nuspręskite, kokios funkcijos jums svarbiausios. Šiuolaikiniai šaldytuvai gali būti įjungiami atostogų režimu, turėti greito užšaldymo ir atvėsinimo funkcijas, specialias zonas, kur palaikoma žemesnė temperatūra nei visame šaldytuve, taip pat „No Frost“ ir kitas funkcijas, kad šaldytuvų nereikėtų atitirpinti. Pasitarkite su specialistais, parduotuvių konsultantais – jie padės išsirinkti geriausias prekes.
Ekonomiškumas
Prisiminkite, kad šaldytuvas – prietaisas, kuris veiks 24 val. per parą ir 365 dienas per metus, taigi žiūrėkite, kad jis būtų ekonomiškas ir vartotų kuo mažiau elektros. Patys taupiausi šaldytuvai žymimi raide A su pliusu – kuo daugiau pliusiukų, tuo taupesnis prietaisas bus. Nebijokite šimtu kitu sumokėti daugiau, nes greitai šios išlaidos atsipirks.