Finansai

Kreditų birža – naujas finansavimo šaltinis

paskolos su užstatuNuo 2013-ųjų liepos Lietuvos bankas sugriežtino ir gerokai pakeitė taip vadinamųjų greitųjų kreditų išdavimo tvarką. Įmonės, kurios teikė smulkius kreditus, teigė praradusios ir visus savo klientus. Todėl jau kuris laikas galima pastebėti tendenciją, kad sumažėjo ir kreditų reklamų per televiziją, radiją, internete, o dalis įmonių jau bankrutavo. Išlikusios įmonės ėmė teikti ne tik smulkius kreditus, kaip darė iki 2013 metų vasaros – jos persiorientavo ir dabar suteikia didesnes paskolas.

2013 m. antroje pusėje atsirado ir naujų finansines paslaugas teikiančių įmonių, kurios dar gali būti vadinamos kreditu birza. Pasidairius po tokių kredito biržų interneto tinklalapius matyti, kad jos siūlo trumpiausius ir greičiausius sprendimus paskoloms gauti ar norintiems padengti esamus įsiskolinimus. Kreditų biržos veikia internete, įprastų tinklalapių pavidalu. Fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę greitai pasiskolinti pinigų su palankiausiomis siūlomomis palūkanomis. Ar teikiamos paskolos su užstatu, ar be, reikia teirautis individualiai, nes kiekvienas kreditorius taiko savas taisykles. Užstato gali reikėti tais atvejais, kai skolinamos didesnės nei, pavyzdžiui, 10 tūkstančių litų sumos.

Ką daryti, norint greičiau gauti paskolą?

Pirmiausia reikia užsiregistruoti kreditų biržoje. Antrasis laukiantis žingsnis – užpildyti specialią paraišką, kuri padės  gauti paskolą (beje, be tokios paraiškos paskolos apskritai neteikiamos). Kreditų birža ypatinga tuo, kad čia užsiregistravę įvairias pajamas turintys kreditoriai. Jie suteikia paskolas nuo kelių šimtų iki kelių šimtų tūkstančių litų. Taigi drąsiai galima skolintis norint patenkinti asmeninius poreikius arba ieškant šaltinio naujam verslui, verslo idėjai finansuoti. Skolinantis dideles sumas, reikės įsipareigoti, visos teikiamos paskolos – tiktai paskolos su uzstatu ir kitomis finansinėmis garantijomis. Taigi tai yra naujas ir gerokai lankstesnis skolinimosi būdas.

Šiek tiek statistikos iš kreditų biržos veiklos

Apsilankę kreditų biržoje, daugelis žmonių rado finansavimo šaltinį. Nesėkmingai bendradarbiavimas baigėsi tik 13 proc. visų bandžiusių gauti paskolą. Daugiau nei 60 proc. asmenų, pasinaudojusių kreditų biržų paslaugomis, jas vėliau rekomendavo ir savo draugams ar pažįstamiems. Taigi matome, kad tai gana patikimas ir stabilus finansavimo šaltinis.