Kelionės,  Transportas

Kaip paruošti automobilį ilgai kelionei?

automobilis kelioneAtostogos keliaujant automobiliu po Europą? Skamba idealiai! Tačiau jei į tokią kelionę ruošiatės pirmą kartą, pateiksime keletą paprastų patarimų, kaip pasiruošti patiems, paruošti automobilį ilgai kelionei.

Automobilio diagnostika

Planuojant ilgesnę kelionę (3000-4500 km) reikėtų pradėti nuo automobilio patikros. Pradedant važiuokle, baigiant elektronika. Profilaktinis patikrinimas kainuoja mažiau, nei netikėtas sugedimas kelyje. Taip pat nepamiršti ir tepalų filtro pakeitimą(jei jau artėja laikas), kondicionieriaus papildymą, tepalų lygio patikrinimą ir papildymą, aušinimo sistemos patikrinimą ir skysčio papildymą.

Atsarginės dalys

Iš automobilio pašalinkite visas šiukšles ir susirinkite visas atsargines priemones bei įrankius, kurių gali prireikti: vaistinėlė, avarinis ženklas, gesintuvas, trosas tempimui, padangos pompa, akumuliatoriui krauti „krokodilai“, standartinių įrankių dėžė. Taip pat pravartu turėti nedidelę talpą kurui bei papildomą nedidelį koncentruotą langų skysčio buteliuką. Atsitikus nelaimei žmogų susistabdyti pavyks, tačiau ne visi su savimi vežiojasi trosus ar „krokodilus“, kad galėtų jums pagelbėti.

Pramogos

Jei automobilyje veikia tik radijas – bėda. Galite patekti į tam tikras vietas, kur nebus radijo ryšio, ar jūsų senutis radio imtuvas transliuos tik triukšmą. Todėl pasirūpinkite, jog automobilyje galima būtų klausytis muzikos iš kompaktinio disko ar kitos skaitmeninės laikmenos. Taip išvengsite nejaukios tylos.

Žemėlapiai

Net jei ir turite navigaciją – pasirūpinkite, kad turėtumėte ir popierinių žemėlapių, kurie pravers jei jūsų lokacijos negalės nustatyti palydovas, ar sugestų technika.

Vairuotojai

Vykstant į ilgą kelionę automobilyje turi būti bent du vairuotojai. Įsivaizduokite, jei yra tik vienas vairuojantis žmogus, o jam staiga įgeltų gyvatė – kaip reikėtų grįžti 3000 km namo? Tokia rizika brangiai kainuoja.