Namams

Kaip pasirinkti tinkamą tvorą jūsų sklypui?

Natūralu, jog, saugodami savo turtą nuo nepageidaujamų asmenų ar puoselėjamiems augalams galinčių pakenkti gyvūnų, esame įpratę rinktis aptverti sklypo ribas tvora. Tačiau tai gali būti nelengvas iššūkis: juk reikia galvoti ne tik apie estetiką, bet ir apie ilgaamžiškumą. Kaip nepasimesti ir žinoti, kokia – medinė, mūrinė ar tinklinė tvora tinkamiausia, norint aptverti jūsų sklypą? Jums visuomet gali patarti patyrę tvorų įrenginėjimo specialistai.

tinkline tvora

Gausus medžiagų pasirinkimas

Rinkdamiesi, kokios medžiagos tvorą geriausia tiesti jūsų sklype, privalote atsižvelgti į tai, koks jūsų biudžetas bei norima kokybė. Nemažiau svarbi ir tvoros estetika: prie modernaus, šiuolaikiško namo niekada netiks senoviška, sunki mūrinė tvora ir atvirkščiai. Metalinės tvoros – šeimininkams, turintiems daug fantazijos, nes jų puošybos galimybės – beveik beribės. Svarbus faktorius – įsitikinti, jog metalas padengtas tvirtu cinko sluoksniu – taip užtikrinsite ilgaamžiškumą. Medinės tvoros – ypač natūralios ir suteikiančios paprastumo. Tačiau tokią tvorą būtina atidžiai prižiūrėti – bėgant laikui, medis gali pradėti pūti. Tinklinės tvoros pasirinkimas – universalus sprendimas, tinkantis tiek gyvenamųjų sklypų, tiek didelių komercinių objektų aptvėrimui. Tokio tipo tvoros tinka parkų bei sodų aptvėrimui, sporto aikštelių apsaugai, žemės ūkiu, miškininkyste ar sodininkyste besidomintiems žmonėms, taip pat – prieigos kontrolei. Dažniausiai dominuoja tinklinės tvoros įrengimo kaina – svarbiausia, kad pasirinktas tvoros tinklas būtų tvirtas ir ilgaamžis.

Tvoros iš tinklo pranašumai

Tinklinės tvoros paprastai būna dviejų tipų: virintos arba pintos. Tiek vienos, tiek kitos rūšies tvora tarnaus ilgai ir harmoningai įsilies į jūsų pasirinktą minimalistinį eksterjerą – tokios tvoros labiausiai tinka neapkrautos erdvės pojūtį siekiantiems sukurti šeimininkams. Kad užtikrintumėte tinklinės tvoros tvirtumą, įsitikinkite, jog tvoros tinklas būtų padengtas tinkamu, aplinkos sąlygoms – lietui, šalčiui – atspariomis medžiagomis. Šios tvorų rūšies tvirtumas užtikrinamas į žemę įkalant stulpelius. Vienas didžiausių pranašumų – tvoros tinklo kaina. Tinklinės tvoros net kelis kartus pigesnės nei iš kitų medžiagų gaminamos tvoros. Jei norite ilgaamžės ir tvirtos tvoros, geriausią jos įrengimą patikėti specialistams.

Tvoros įrengimas – profesionalų reikalas

Kad tvora būtų įrengta kokybiškai, verčiau pasirinkti šį darbą patikėti patyrusiems specialistams. Tvorų meistrai visada pasiruošę padėti klientui įgyvendinti visus norus – tiek netradicinius sprendimus, tiek įprastus tvoros tiesimus. Specialistai atkreipia dėmesį į tvorai keliamą aukščio reikalavimą – paprastai aukštesnei nei 2 metrų tvorai prireikia specialaus leidimo. Tvorų meistrai sumaniai išmatuoja sklypo perimetrą ir pagal jį nustato reikiamų medžiagų kiekį. Tuomet laikas išlyginimo darbams, estetiniams sprendimas, nes tvora formuoja viso namo fasadą. Specialistai atsakingi ir už tvorų tvirtinimą. Paprastai pirmiausia pasirūpinama pamatais, tačiau kai kurioms tinklinėms tvoroms jų neprireikia. Daug dažniau renkamasi naudoti įkalamus stulpelius, todėl nereikia betonuoti. Kad tvora nepakryptų, specialistai renkasi kokybišką gruntą – tokį, kuris nejudėtų nei šiltuoju, nei šaltuoju metų sezonu. Tvorų meistrai padeda nuspręsti ir tai, kuo bus padengta jūsų pasirinkta tvora. Tinklinės tvoros dažniausiai padengiamos plastiku – jos nereikalauja beveik jokios priežiūros, o tarnauja apie 50 metų. Plastiką geriausia rinktis ir dėl to, jog jis atsparus įvairiems gamtos veiksniams – UV spinduliams bei drėgmei – tokia tvora nerūdija, nepūva, nuo jos nesilupa apsauginis sluoksnis. Tokios plastiku dengtos tvoros paprastai surenkamos itin greitai ir paprastai. Specialistai pataria rinktis tinklines tvoras dėl jų stabilaus sutvirtinimo. Specialistų įrengta tinklinė tvora užtikrins kokybišką ir ilgalaikę jūsų sklypo apsaugą.